V Galante vyšetrujú verejné obstarávanie, zadržali primátora

Policajt, polícia
Foto: ilustračné, SITA/Ján Slovák

GALANTA 13. mája (WEBNOVINY) – Primátora Galanty Petra Pašku zadržali v utorok policajti Národnej kriminálnej agentúry v súvislosti s vyšetrovaním verejných obstarávaní k projektu obnovy južného krídla a dvoch veží Neogotického kaštieľa v Galante. Informovala o tom zástupkyňa prednostu mestského úradu Lucia Galambosová.

„Hoci prípad spadá do pôsobenia predošlého primátora Ladislava Maťašovského, súčasný primátor je povinný spolupracovať s vyšetrovateľmi. Polícia v tejto veci vypočula aj ďalšie osoby. Keďže ide o verejnú záležitosť a prebiehajú procesné úkony, okamžite, ako mu to vyšetrovanie umožní, primátor zorganizuje verejné zhromaždenie, na ktorom bude informovať médiá i občanov Galanty,“ dodala Galambosová.

Hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka potvrdil, že vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry začal ešte v októbri minulého roku trestné stíhanie vo veci podozrenia zo zločinu machinácie pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe, kde prebieha intenzívne a rozsiahle vyšetrovanie a znalecké dokazovanie. V akom procesnom postavení je primátor Galanty však nekonkretizoval.

Jedna včera zadržaná osoba bola podľa Slivku v súvislosti s touto trestnou činnosťou obvinená a v súčasnosti sa rozhoduje o jej väzbe.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Paška
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúra