V Grécku sa potopil čln s migrantmi, štyri deti sú nezvestné

Utečenci
Pobrežná stráž vyzdvihla skoro ráno na mori, severovýchodne od ostrova Samos v Egejskom mori, 25 živých ľudí. Foto: SITA/AP

ATÉNY 12. septembra (WebNoviny.sk) – Štyri deti sú nezvestné po tom, čo sa v sobotu pri gréckom ostrove Samos potopil malý čln vezúci migrantov. Informovala o tom hovorkyňa gréckej pobrežnej stráže.

Pobrežná stráž vyzdvihla skoro ráno na mori, severovýchodne od ostrova Samos v Egejskom mori, 25 živých ľudí. Tí úradom povedali, že štyri neplnoleté osoby chýbajú. Podľa niektorých ďalších správ sú to deti vo veku tri až 14 rokov. Úrady však ich vek nevedeli potvrdiť. „Pobrežná stráž oblasť prehľadáva,“ uviedol jej predstaviteľ, ktorého citovala tlačová agentúra Reuters.

Pri ďalšej nehode plavidlo pohraničnej agentúry Európskej únie Frontex zachránilo 32 ľudí na mori neďaleko gréckeho ostrova Lesbos. Nezvestný je muž približne vo veku 20 rokov.

Tento rok zatiaľ podniklo nebezpečnú plavbu cez Stredozemné more do Európy rekordných 432.761 utečencov a migrantov a približne 2748 sa ich utopilo, informovala v piatok Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM).

Malo by Slovensko prijať utečencov a pomôcť im?

Do Grécka prišlo po mori celkovo asi 309-tisíc ľudí, dodala IOM. Približne polovica tých, čo sa preplavia cez Stredozemné more, sú Sýrčania utekajúci pred krvavou občianskou vojnou, uviedol Úrad Vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR).

Vzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme nie je možné k článku pridávať komentáre.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom