V Handlovej odvolali mimoriadnu situáciu

Sneh zasypal Handlovú
V Handlovej od štvrtka pre snehovú kalamitu trvá mimoriadna situácia. Sneh zasypal miestne komunikácie, ktoré sú dočasne uzavreté. Sneh odpratávajú za pomoci ťažkej techniky. Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

TRENČÍN 19. februára (WEBNOVINY) – Dnes o 16:00 ukončili mimoriadnu situáciu, ktorú spôsobila snehová kalamita, aj v Handlovej. V sobotu sa tak stalo v Považskej Bystrici.

Celkovo vyviezli z baníckeho mesta viac ako 3500 metrov kubických snehu.

„Dňa 19. februára o 16:00 hod. bolo rozhodnuté primátorom mesta Handlová Rudolfom Podobom a krízovým štábom o odvolaní mimoriadnej situácie. Odvolanie bolo zaslané na Obvodný úrad Prievidza a Dispečing 112,“ informovala hovorkyňa mesta Jana Paulínyová.

Zároveň upozorňuje obyvateľov na vyhlásenú výstrahu prvého stupňa SHMÚ na poľadovicu.

Primátor mesta Handlová ďakuje všetkým Handlovčanom, ktorí reagovali na výzvy a boli nápomocní pri odstraňovaní snehovej kalamity v meste, poskytli súčinnosť pracovníkom v teréne ako aj všetkým správcom bytových domov, ktorí zabezpečovali súčinnosť pri informovaní majiteľov motorových vozidiel,“ uviedla Paulínyová.

Počas víkendu v Handlovej spravili všetky naplánované práce, pri ktorých nasadili ťažkú techniku. Pomáhali aj aktivační pracovníci. Harmonogram prác bude ďalej pokračovať v rámci schváleného plánu zimnej údržby. Mimoriadnu situáciu v Handlovej vyhlásili vo štvrtok 16. februára o 13:30.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom