V hokejovej extralige budú aj zahraniční arbitri

Rozhodca
hokej

BRATISLAVA 6. septembra (WEBNOVINY) – V slovenskej hokejovej Slovnaft extralige sa v sezóne 2010/11 predstaví 12 hlavných rozhodcov – Vladimír Baluška, Martin Gašparík, Peter Grečko, Peter Jonák, Daniel Konc, Juraj Konc, Jozef Kubuš, Rudolf Lauff, Peter Lokšík, Róbert Müllner, Peter Ország a Roman Rudý. Na čiarach sa bude striedať 22 arbitrov.

„Okrem slovenských rozhodcov sa v našich extraligových dueloch predstavia aj rozhodcovia zo zahraničia v rámci tzv. výmenného programu IIHF, v ktorom participuje 7 krajín – Slovensko, Česko, Švajčiarsko, Nemecko, Rusko, Švédsko a Fínsko. V tomto programe figuruje 12 zápasov slovenskej najvyššej súťaže a v nich bude pôsobiť dvojica hlavných rozhodcov – jeden zo zahraničia a jeden domáci. Spolu so zahraničnými rozhodcami sa v týchto dueloch predstaví trojica Vladimír Baluška, Daniel Konc a Peter Ország. Opačným smerom sa vyberie trojica arbitrov – Jozef Kubuš, Róbert Müllner a Roman Rudý, ktorí sa predstavia na zahraničných klziskách,“ skonštatoval pre agentúru SITA predseda komisie rozhodcov SZĽH Dalibor Beniač.

Mimo výmenného programu IIHF by sa v Slovnaft extralige mali predstaviť aj ďalší českí arbitri. „S Českým zväzom ľadového hokeja (ČSLH) sme predbežne ústne dohodnutí, že v ďalších 12 zápasoch by sa na Slovensku predstavili dvojice najlepších českých hlavných rozhodcov, rovnaký počet zápasov by v Česku odpískali slovenskí rozhodcovia. Pôvodne sme to chceli dotiahnuť do začiatku oboch súťaží, máme malý sklz, v októbri by to však mohlo nadobudnúť definitívnu podobu,“ dodal D. Beniač.

Rozhodcovia pre Slovnaft extraligu 2010/11:

Hlavní:

Vladimír Baluška, Martin Gašparík, Peter Grečko, Peter Jonák, Daniel Konc, Juraj Konc, Jozef Kubuš, Rudolf Lauff, Peter Lokšík, Róbert Müllner, Peter Ország a Roman Rudý

Čiaroví:

Roman Bednár, Vladimír Brath, Tomáš Bundil, Rastislav Gajan, Martin Horínek, Juraj Jankovič, Ondrej Kalina, Martin Korba, Roman Návratek, Milan Novák, Michal Orolin, Tomáš Orolin, Tibor Rovenský, Peter Šefčík, Martin Smrek, Vladimír Snášel, Peter Stano, Miroslav Štefik, Juraj Tornay, Jozef Tvrdoň, Miroslav Valach, Roman Výleta

výmenný program IIHF:

Martin Fraňo, Robin Šír, Jan Hribik (všetci ČR), Antti Boman, Anssi Salonen, Teemu Salminen (všetci Fín.), Markus Brill, Lars Brüggema, Stephan Bauer (všetci Nem.), Konstantin Olenin, Alexej Ravodin, Viktor Gašilov (všetci Rus.), Jozef Kubuš, Róbert Müllner, Roman Rudý (všetci SR), Mikael Noord, Sören Persson, Tobias Björk (všetci Švéd.), Daniel Stricker, Karol Popovic, Didier Massy (všetci Švajč.)

SITA

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Milan NovákMiroslav ValachPeter OrszágVladimír Baluška