V hokejovej NHL sa bude hrať podľa nových pravidiel

Nádej pre Devils ešte žije
Hokejisti New Jersey odvrátili aj druhý mečbal Los Angeles a po výhre v piatom finále Stanleyho pohára 2:1 prehrávajú v sérii o slávnu trofej už len 2:3. Devils v domácom prostredí vo finále uspeli až na tretí pokus. Pre hráčov Kings sa skončila ich rekordná séria desiatich víťazstiev v rade na ľadoch súperov, v jedenástom zápase ako hosťujúci tím zakopli vôbec prvýkrát v tohtoročnom play-off. Foto: SITA/AP Photo/Julio Cortez

LAS VEGAS 20. júna (WEBNOVINY) – Rada guvernérov zámorskej hokejovej NHL schválila dve nové pravidlá, ktoré vstúpia do platnosti v novej sezóne.

Ako informuje ligový web, podľa nového znenia pravidla 67 dostane menší trest každý hráč, ktorý sa pokúsi zobrať puk z hokejky hráčovi súpera rukou vo svojom obrannom pásme, touto činnosťou mu znemožní hrať, prípadne zdvihne puk z ľadu v snahe rozohrať ho.

Zmenilo sa aj pravidlo 76 o vhadzovaniach, pri tejto činnosti už hráči nemôžu po páde na ľad puk rozohrať aj rukou. Ak to spravia, bude to posúdené ako zdržiavanie hry.

Komisár NHL Gary Bettman zároveň na zasadnutí informoval o ekonomických otázkach i o pravdepodobnej výške platového stropu v sezóne 2012/13.

V súčasnosti sa vedenie ligy pripravuje na začiatok rokovaní o novej kolektívnej zmluve, terajšia vyprší po 15. septembri. Prvé kolo rokovaní ešte nemá podľa Bettmana stanovený presný termín. „Zatiaľ sme nemali s hráčskou asociáciou ani formálne stretnutie, nemôžem preto nič komentovať,“ uviedol Bettman.

Komisár NHL na utorňajšom rokovaní informoval aj o novej verzii návrhu na predaj Phoenix Coyotes do rúk Grega Jamisona. Coyotes budú hrať v lige aj v sezóne 2012/13 a nebudú sa sťahovať z Arizony. Finančné problémy má tiež majiteľ New Jersey Devils, v tomto prípade sa rokuje o refinancovaní dlhov s bankami.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Gary Bettman