V Humennom pribudli v štyroch materských školách nové detské ihriská

ihrisko, deti
Foto: ilustračné, SITA/Marek Mrviš

HUMENNÉ 21. novembra (WebNoviny.sk) – Nové detské ihrisko pribudlo v tomto týždni škôlkarom z Materskej školy Družstevná v Humennom. Ide o jednu zo štyroch materských škôl, v ktorých sa mesto rozhodlo ihrisko vybudovať.

Odolný materiál

Okrem MŠ Družstevná skrášlia aj areál MŠ Štefánikova, MŠ Osloboditeľov a MŠ Tyršova. Agentúru SITA o tom informovala Michaela Dochánová z tlačového referátu humenskej radnice.

Ako uviedla, väčšina hracích prvkov nového detského ihriska je vytvorená z pryžového materiálu. Tento granulát je určený na interiérové, ale aj exteriérové ihrisko.

Jeho výhodou je odolnosť voči mechanickému poškodeniu aj poveternostným vplyvom, a preto je veľmi vhodné ako hrací prvok pre deti. Zároveň je tento materiál pestrofarebný, čím upútava pozornosť najmenších,“ vysvetlila Dochánová.

Špeciálne povrchy na kreslenie a hríbiky na sedenie

Detské ihrisko má 100 metrov štvorcových dopadovej plochy, kde je umiestnených 90 percent všetkých hracích prvkov ako napríklad spiaci hubár, ktorý dominuje celému ihrisku, slimák, slon a domček, ktorého povrch je špeciálne určený na kreslenie.

Okrem toho sú na dopadovej ploche i mimo nej malé hríbiky, ktoré slúžia na sedenie pre deti. Medzi ostatné hracie prvky, ktoré sa nachádzajú na dopadovej ploche, patrí kolotoč a mimo plochy malé hojdačky,“ uviedla Dochánová.

Dodala, že všetky hracie prvky pomáhajú deťom pri pohybových aktivitách, ktoré sú v rámci vyučovania v materskej škole dôležité. Vekovo sú tieto detské ihriská vhodné pre deti už od dvoch rokov.

Keďže ide pri pryžových ihriskách o špeciálny materiál, podliehajú revíznej kontrole. V cene ihriska sú zabezpečené revízie na päť rokov,“ dodala Dochánová s tým, že hracie prvky majú certifikát kvality a výrobca sa o servis postará aj po uplynutí záručnej doby.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom