V Humennom vyrastie zariadenie pre seniorov, postavia ho v bývalej materskej škole

senior, opatrovateľ
Foto: ilustračné, Getty Images

HUMENNÉ 15. novembra (WebNoviny.sk) – V Humennom sa začali práce na výstavbe zariadenia pre seniorov. Dom penzión vznikne v budove bývalej materskej školy na Dubníku. Slúžiť bude takmer päťdesiatke seniorov. Agentúru SITA o tom informovala Michaela Dochánová z tlačového referátu Mestského úradu v Humennom.

Začnú búraním

V budove sa práce začnú búraním. Demontované budú všetky okná a dvere, obvodové panely a steny, vybúrajú sa vnútorné priečky, odstránia podlahy a schodisko v južnej časti budovy.

Zbúrať treba aj strešnú konštrukciu až po stropné panely a rovnako aj atiku. „Zlepšia sa tepelnotechnické vlastnosti obvodovej konštrukcie, vybuduje sa nové obvodové murivo aj s novými základmi,“ uviedla Dochánová.

Zariadenie pre desiatky seniorov

Jednotlivé poschodia budovy získajú stužujúce podporné vence. Naplánované sú nové povrchové úpravy a technické inštalácie. Napokon sa budova napojí na inžinierske siete, vrátane dažďovej vody, lapača nečistôt, kanalizácie, požiarnej nádrže a zásobovania pitnou vodou.

Stavbu realizuje prešovská spoločnosť GMT development, s.r.o.. Radnica za rekonštrukciu zaplatí vyše 1,8 milióna eur s DPH.

Nové zariadenie pre seniorov pojme 48 klientov v jedno- a dvojlôžkových izbách. Zamestnaných tu bude približne 20 pracovníkov. Predpokladaný termín ukončenia stavby je 12 mesiacov od odovzdania staveniska, teda do konca októbra 2019.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom