V Indonézii našli mŕtveho vorvaňa, v bruchu mal takmer šesť kilogramov plastového odpadu

veľryba
Záchranári z Národného parku Wakatobi našli 9,5 metra dlhého vorvaňa tuponosého (physeter macrocephalus) v pondelok po tom, ako ich ekológovia informovali, že dedinčania obkolesili uhynuté zviera a začali ho rezať. Foto: SITA/AP

JAKARTA 20. novembra (WebNoviny.sk) – Na východe Indonézie našli vyplavenú uhynutú veľrybu, ktorá mala v žalúdku 5,9 kilogramu plastového odpadu, vrátane 115 pohárov, štyroch fliaš, 25 igelitových tašiek, dvoch šľapiek, nylonovej tašky a ďalších viac ako tisíc kúskov plastov.

Hoci nevieme určiť príčinu smrti, to, čo sme videli, je hrozné,“ uviedla zástupkyňa ochranárov prírody a dodala, že zviera už bolo v pokročilom štádiu rozkladu.

Záchranári z Národného parku Wakatobi našli 9,5 metra dlhého vorvaňa tuponosého (physeter macrocephalus) v pondelok po tom, ako ich ekológovia informovali, že dedinčania obkolesili uhynuté zviera a začali ho rezať.

Indonézia je po Číne druhým najväčším plastovým znečisťovateľom na svete. V januári o tom informoval magazín Science. Krajina vyprodukuje ročne 3,2 milióna ton plastového odpadu, pričom 1,29 milióna ton skončí v oceáne. Vláda sa v súčasnosti snaží zredukovať používanie plastov, pričom žiada obchody, aby neposkytovali zákazníkom plastové tašky a dôraz kladie aj na upozorňovanie na problém v školách.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom