V Iraku sa stali dva bombové útoky, zomrelo najmenej 40 ľudí

Bagdad
Foto: SITA/ AP

BAGDAD 10. augusta (WEBNOVINY) – Najmenej 42 ľudí v pondelok zabili dva bombové útoky vo východoirackej provincii Dijála, informovala tlačová agentúra AP s odvolaním sa na bezpečnostných predstaviteľov.

Smrteľnejší útok sa uskutočnil v blízkosti metropole provincie, mesta Bakúba, kde na trhovisku vybuchlo auto plné výbušnín. Explózia zabila 35 ľudí a najmenej 72 zranila. Pri druhom útoku, ku ktorému došlo v oblasti Kanaán, sa samovražedný atentátnik odpálil v obytnej oblasti. Zabil sedem a zranil 15 ľudí.

Nemocničné zdroje počty obetí potvrdili. Všetci hovorili pod podmienkou anonymity, pretože nemali povolenie hovoriť s médiami. Obyvatelia provincie Dijála požadovali od bezpečnostných síl väčšiu ochranu po tom, ako militanti z Islamského štátu minulý mesiac odpálili bombu na trhovisku plnom ľudí a zabili tam 115 ľudí, vrátane žien a detí.

K bombovému útoku blízko irackého mesta Bakúba sa prihlásila extrémistická organizácia Islamský štát (IS). Podľa internetového vyhlásenia, na ktoré odkazuje agentúra Reuters, chceli sunnitskí radikáli odpálením auta naloženého výbušninou na trhovisku zasiahnuť takzvaných „odmietačov“, ako nazývajú prívržencov šiitskeho islamu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Islamský štát