V Iráne sa uskutočnilo ďalšie vojenské cvičenie, vypustili počas neho niekoľko balistických rakiet v púšti

Iran Missile Drill
Teherán mal ďalšie vojenské cvičenie, v púšti vypustil niekoľko balistických rakiet. Foto: Iranian Revolutionary Guard/Sepahnews via AP

Iránske Revolučné gardy usporiadali v piatok uprostred púšte vojenské cvičenie, počas ktorého boli v akcii balistické rakety a drony. Udialo sa tak v čase zvýšeného napätia okolo iránskeho jadrového programu a amerického nátlaku na Teherán.

Ako informovala štátna televízia, v prvej fáze cvičenia vypustili niekoľko balistických rakiet zem-zem proti simulovaným nepriateľským pozíciám. Neskôr nasadili drony nesúce výbušniny.

Iránske zariadenia sú schopné zasiahnuť cieľ vzdialený až 2 000 kilometrov, čo je dosť ďaleko na to, aby mohol predstavovať možnú hrozbu pre nepriateľský Izrael a americké vojenské základne v regióne Blízkeho východu.

Irán v ostatnom období zintenzívnil svoje cvičenia. Tento týždeň vystrelili iránske ozbrojené sily počas vojenských cvičení v Ománskom zálive riadené strely. Uplynulú sobotu mali Revolučné gardy v Perzskom zálive námornú prehliadku a týždeň predtým zase iránske ozbrojené sily vykonali obrovský manéver dronmi cez polovicu krajiny

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Iránske revolučné gardy