V jedenástke sezóny Fortuna ligy je šesť Žilinčanov, najlepším hráčom Hlohovský

Filip Hlohovský
Filip Hlohovský (MŠK Žilina)

GBEĽANY 28. mája (WebNoviny.sk) – V kaštieli Chateau Gbeľany pri Žiline v nedeľu podvečer slávnostne vyhlásili výsledky ankety Jedenástka Fortuna ligy 2016/2017. V najlepšej zostave v sobotu skončeného ročníka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže má najpočetnejšie zastúpenie MŠK Žilina.

Jedenástka sezóny

Nového majstra Slovenska reprezentuje v elitnom výbere šestica futbalistov – stredopoliari Filip Hlohovský, Michal Škvarka, Nikolas Špalek a obrancovia Ernest Mabouka, Denis Vavro i Jakub Holúbek, ktorý prvých šesť kôl odohral ešte za AS Trenčín.

Vicemajster ŠK Slovan Bratislava „dodal“ do ideálneho tímu ofenzívneho stredopoliara Seydoubu Soumaha a stopéra Kornela Salátu, ktorý ako jediný obhájil účasť v Jedenástke Fortuna ligy spred roka.

FC Spartak Trnava zastupuje medzi najlepšími brankár Adam Jakubech, ktorý je v dvadsiatich rokoch najmladším tohtoročným laureátom.

Do Jedenástky Fortuna ligy 2016/2017 zaradili odborníci aj stredopoliara a kapitána FC DAC 1904 Dunajská Streda Marina Ljubičiča, najlepším útočníkom uplynulej sezóny sa stal najlepší strelec „bronzového“ Ružomberka Jakub Mareš.

Tesný súboj o cenu pre objav sezóny

Cenu pre najlepšieho hráča sezóny 2016/2017 získal Žilinčan Filip Hlohovský, ktorý si spoločne so Seydoubom Soumahom prevzal aj trofeje pre najlepších strelcov, keďže obaja skórovali 20-krát. Najlepším trénerom sa stal s veľkým náskokom kouč majstrovskej Žiliny Adrián Guľa.

Veľmi tesný bol naopak súboj o cenu pre objav sezóny. V tejto kategórii sa na anketových lístkoch objavilo až 15 hráčov, čo len dokazuje vysoký počet talentovaných futbalistov vo Fortuna lige. So štyrmi hlasmi napokon triumfoval útočník slovenskej reprezentácie do 21 rokov Pavol Šafranko, ktorý jesennú časť sezóny odohral v drese ŽP Šport Podbrezová a na jar už pôsobil v Dunajskej Strede.

Ceny pre najlepších rozhodcov majú rovnakých držiteľov ako v predchádzajúcich dvoch sezónach. Prvenstvo medzi hlavnými arbitrami obhájil Ivan Kružliak, najviac hlasov spomedzi asistentov dostal účastník ME 2016 Roman Slyško.

V ankete hlasovali hlavní tréneri účastníkov Fortuna ligy, prezident a výkonný riaditeľ Únie ligových klubov, zástupcovia SFZ (tréner reprezentácie SR „A“, tréner SR „21“, technický riaditeľ a zástupca trénerov vo výkonnom výbore) a predstavitelia médií. O najlepších arbitroch rozhodovali svojimi hlasmi aj pozorovatelia rozhodcov SFZ v spolupráci s Asociáciou rozhodcov SFZ.

Jedenástka Fortuna ligy 2016/2017:

Adam Jakubech (FC Spartak Trnava, 9 hlasov) – Ernest Mabouka (MŠK Žilina, 12), Denis Vavro (MŠK Žilina, 18), Kornel Saláta (ŠK Slovan Bratislava, 10), Jakub Holúbek (AS Trenčín/MŠK Žilina, 14) – Michal Škvarka (MŠK Žilina, 22), Marin Ljubičič (FC DAC 1904 Dunajská Streda, 7) – Nikolas Špalek (MŠK Žilina, 10), Seydouba Soumah (ŠK Slovan Bratislava, 22), Filip Hlohovský (MŠK Žilina, 22) – Jakub Mareš (MFK Ružomberok, 7)

Najlepší tréner: Adrián Guľa (MŠK Žilina, 21 hlasov)
Najlepší hráč: Filip Hlohovský (MŠK Žilina, 16)
Objav sezóny: Pavol Šafranko (ŽP Šport Podbrezová/FC DAC 1904 Dunajská Streda, 4)
Najlepší strelci: Filip Hlohovský (MŠK Žilina), Seydouba Soumah (Slovan Bratislava) – po 20 gólov
Najlepší rozhodca: Ivan Kružliak
Najlepší asistent rozhodcu: Roman Slyško
Cena fair play: MFK Ružomberok..

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adam JakubechAdrián GuľaDenis VavroJakub MarešKornel SalátaMarin LjubičičPavol ŠafrankoRoman SlyškoSeydouba Soumah