Video: Alek na dodávke zrážal v Toronte chodcov, desať zabil a ďalších zranil (aktualizované)

Nákladiak vrazil do chodcov
Policajtka stojaca pri zakrytom mŕtvom tele po náraze nákladného auta do chodcov v Toronte 23. apríla 2018 Foto: SITA/AP
  • aktualizované 24. apríla 6:59

TORONTO 23. apríla (WebNoviny.sk) – Desať ľudí zomrelo a 15 ďalších utrpelo zranenia po tom, čo do nich v pondelok na frekventovanej križovatke v Toronte narazila dodávka.

Vodič, ktorého identifikovali ako 25-ročného Aleka Minassiana, z miesta činu ušiel, neskôr ho ale polícia chytila a po krátkej a napätej konfrontácii o niekoľko ulíc ďalej zatkla. Podľa svedkov incidentu aj polície bol jeho čin úmyselný.

Vodič nebol polícii známy

Vyšetrovatelia o prípade zverejnili len málo informácií. Ako uviedli, vodiča, ktorý žil na predmestí Richmond Hill a doteraz nebol polícii známy, vypočúvajú a prešetrujú tiež zábery z bezpečnostných kamier.

Otázku motívu policajní predstavitelia nekomentovali, uviedli však, že zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že mal incident spojenie s medzinárodným terorizmom. „Na základe toho, čo máme, nie je nič, čo by malo v súčasnosti ohroziť národnú bezpečnosť,“ uviedol náčelník torontskej polície Mark Saunders.

Trudea vyjadril súcit

Incident sa stal okolo 13:30 miestneho času (19:30 SELČ), keď boli ulice plné ľudí, čo si užívali teplé počasie. Minassian vo veľkej rýchlosti prechádzal mestskou časťou North York a podľa predpokladov úmyselnie vošiel na chodník. Vodič pokračoval po zrážkach asi ešte míľu, pričom po ceste narazil aj do hydrantu.

Na incident už zareagoval kanadský premér Justin Trudeau, ktorý vyjadril súcit so všetkými zúčastnenými. „Všetci by sme sa mali cítíť bezpečne, keď kráčame po našich mestách a dedinách. Situáciu dôkladne sledujeme a budeme pokračovať s našimi partnermi z oblasti presadzovania zákona po celej krajine, aby sme zaistili ochranu a bezpečnosť všetkým Kanaďanom,“ uviedol.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Justin Trudeau