V kauze dvojnásobnej vraždy padali pokuty

Sud, peniaze
Foto: Shutterstock

BRATISLAVA 3. októbra (WEBNOVINY) – Dve dvestoeurové pokuty vo štvrtok dostali svedkovia, ktorí nedorazili na súdny proces s dvojicou nových obžalovaných v kauze vraždy ženy a dieťaťa v Moste pri Bratislave z roku 2004.

Svedkovia prevzali predvolania, ale súdu sa neospravedlnili, že neprídu.

Na budúce pojednávanie 18. novembra dá súd predviesť všetkých svedkov, ktorí sa vo štvrtok nedostavili.

Obžalovaní Radoslav M., ktorý je podľa prokuratúry objednávateľom vraždy, a Róbert B. vo štvrtok tiež na súd neprišli. Zastupovali ich len obhajcovia, keďže dali súhlas na konanie súdu v ich neprítomnosti.

Pred senátom Okresného súdu Bratislava I. vo štvrtok znalci opisovali osobnosti dvojice obžalovaných. Róbert B. má podľa psychologičky nadpriemernú inteligenciu a pamäť, je spoločenský typ, chce robiť dojem. Jeho agresivita je v norme, výcvik v armáde a bojové umenia mu pomáhajú ovládať sa.

Psychiatri u Róberta B. nezistili psychickú poruchu, ani známky zmenených rozpoznávacích schopností. Druhý obžalovaný Radoslav M. sa psychologickému vyšetreniu odmietol podrobiť, lebo bol v tom čase chorý. S psychiatrami čiastočne spolupracoval.

Pôvodne orgány činné v trestnom konaní označili v prípade vraždy ako objednávateľa Karola M., ktorý je v Belize. Na súde už dlhšie pokračuje proces s Karolom M., súdeným v neprítomnosti, a trojicou Branislav A., Nikola P. a Ján B., ktorí sa údajne priamo podieľali na vražde. Prokuratúra však podala 15. apríla tohto roku novú obžalobu, tentoraz na Radoslava M. a Róberta B. Navrhovala aj spojenie prípadov, čo sa doteraz nestalo. Týchto dvoch nevzal okresný súd do väzby preto, že v ich prípade vypovedal ako svedok aj obžalovaný z prvej kauzy, čo podľa súdu nie je zákonné. Prokuratúra proti rozhodnutiu podala sťažnosť, ale na krajskom súde neuspela.

Na súde vo štvrtok vypovedal aj muž, ktorý sa pozná s Karolom M. a Branislavom A. Svedok bol konateľom firmy, vlastniacej Porsche Cayene, ktoré istý čas používal Peter Havasi prezývaný Havel. Auto si podľa svedka požičal, lebo mal záujem o jeho kúpu. Práve v tomto aute Havasiho v roku 2004 zastrelili. Páchatelia dvojnásobnej vraždy v Moste pri Bratislave z roku 2004, ktorá je predmetom aktuálneho prípadu, sa jej dopustili omylom – obeťou sa mal stať expolicajt Juraj G., ale v osudný deň v jeho aute išla jeho vtedajšia priateľka a syn z prvého manželstva, ktorým sa to stalo osudné.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav A.Karol MelloPeter Havasi