V kauze nahliadnutia do účtov ministra Kaliňáka a exministra Počiatka bude vypovedať znalec

Robert Kaliňák, Ján Počiatek
Robert Kaliňák a Ján Počiatek. Foto: archívne, SITA/Nina Bednáriková.

BRATISLAVA 18. decembra (WebNoviny.sk) – V utorok pokračuje na Okresnom súde Bratislava V pojednávanie v kauze nezákonného nahliadania do účtu ministra vnútra Roberta Kaliňáka.

Obžalobe v tomto prípade čelí poslanecký asistent a bývalý zamestnanec banky Filip R. Na programe pojednávania by mala byť výpoveď znalca navrhnutého obhajobou. Celá vec sa pred súdom pre zachovanie bankového tajomstva prejednáva s vylúčením verejnosti.

Asistent poslanca Jozefa Rajtára (SaS) Filip R. čelí obžalobe pre ohrozenie obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva. Filip R. si podľa obžaloby nezákonne pozrel v banke účty ministra vnútra Roberta Kaliňáka a bývalého ministra dopravy Jána Počiatka.

Podľa prokuratúry sa tým dopustil spomenutého skutku, a to závažnejším spôsobom konania, za ktoré hrozí trestná sadzba tri roky až osem rokov väzenia. Závažnejším spôsobom konania sa v tomto prípade rozumie „porušenie dôležitej povinnosti vyplývajúcej z páchateľovho zamestnania, postavenia alebo funkcie, alebo uloženej mu podľa zákona“.

Filip R. predtým pracoval ako zamestnanec banky. Po jeho obvinení opozícia kritizovala, že v tomto prípade polícia konala veľmi rýchlo, na rozdiel od iných prípadov, v ktorých sú podozriví predstavitelia vládnej moci.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Filip R.Filip RybaničJán PočiatekJozef RajtárRobert Kaliňák
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a Solidarita