Aktualizované: V kauze obvineného Pavla Ruska bol podaný podnet na vzatie do väzby

Pavol Rusko
Bývalý politik a podnikateľ Pavol Rusko. Foto: archívne, SITA/Tomáš Benedikovič.
  • aktualizované 25. októbra, 16:50

BRATISLAVA 25. októbra (WebNoviny.sk) – Na Okresný súd Bratislava II doručili návrh na vzatie do väzby obvineného expolitika a podnikateľa Pavla R.

Vypočuli spoluobvinených

„Sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Bratislava II po dôkladnom oboznámení sa so spisovým materiálom a po koordinácii s obhajcom a prokurátorom určí termín výsluchu a rozhodovania o návrhu na vzatie do väzby v rámci zachovania zákonnej lehoty na rozhodovanie,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak.

Polícia podnikateľa zadržala v pondelok v súvislosti s obvinením z objednávky vraždy. V utorok vyšetrovatelia v prípade vypočuli spoluobvinených Mikuláša Černáka a Miloša Kaštana V dohľadnom čase sa očakáva aj výsluch Róberta Lališa, ktorý je štvrtým obvineným v prípade.

Mal si objednať vraždu Volzovej

V súvislosti s vyšetrovaním prípravy vraždy vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry vzniesol obvinenie štyrom osobám, pričom Ruska policajti zadržali. Zvyšní traja obvinení v tomto prípade sú buď vo výkone trestu alebo väzby, pričom sú spájaní s pôsobením v zločineckých skupinách.

Bývalý šéf TV Markíza Rusko je podozrivý z toho, že si v roku 1997 v podsvetí objednal vraždu svojej vtedajšej spoločníčky Sylvie Volzovej. Prípad rieši Národná kriminálna agentúra. Podľa medializovaných informácii Rusko vinu odmieta.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Pavol Rusko