V kauze pokusu o podplatenie Fecka navrhli pre obvinených väzobné stíhanie

Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry zadržali v stredu 16. septembra v rámci akcie „Contract“ dve osoby.
Foto: Ilustračné, www.facebook.com

V súvislosti s policajnou akciou „Contract“ navrhuje prokurátor väzobné stíhanie dvojice obvinených. Informovala o tom hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

„Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal 17. septembra vo večerných hodinách na Špecializovaný trestný súd návrh na väzbu dvoch osôb, P. Ch. a M. S., obvinených z prečinu podplácania v súbehu so zločinom legalizácie príjmu z trestnej činnosti v štádiu prípravy formou spolupáchateľstva,“ uviedla hovorkyňa. Podľa prokuratúry sú dôvody väzby kolúzne a preventívne, teda platí riziko ovplyvňovania svedkov a pokračovania v trestnej činnosti.

Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) zadržali v stredu 16. septembra v rámci akcie „Contract“ dve osoby. Dôvodom podľa polície bolo, že sa pokúsili podplatiť štátneho tajomníka Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Martina Fecka.

„Za podpísanie zmluvy o štátnej zákazke o vytvorení a zavádzaní informačného systému mu mali sľúbiť 5 percent z hodnoty projektu, alebo 60-tisíc eur v hotovosti,“ uviedla polícia.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jana TökölyováMartin Fecko
Firmy a inštitúcie MPRV Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SRNAKA Národná kriminálna agentúraÚrad špeciálnej prokuratúry