V kauze skrachovaných nebankoviek čítali na súde listinné dôkazy, Pachinger sa necítil dobre

Súd, spisy
Foto: ilustračné, SITA/Jozef Habočík

V prípade sprenevery, kde obžalobe čelí Patrik Pachinger odsúdený v kauze skrachovaných nebankových spoločností, v utorok Okresný súd Bratislava I oboznamuje procesné strany s listinnými dôkazmi. Obžalovaný sa na pojednávanie dostavil v sprievode eskorty z výkonu trestu, po chvíli sa však ospravedlnil s tým, že sa necíti dobre a dal súhlas na pojednávanie v jeho neprítomnosti.

Predseda senátu na začiatku pojednávania uviedol, že dokazovanie v prípade v utorok ukončené nebude. Súd by tak mal následne pokračovať 7. a 8. septembra.

Kauza skrachovaných nebankoviek

Podľa obžaloby Patrik Pachinger v desiatich skutkoch v rokoch 2010 – 2013 od poškodených pod prísľubom vyplácania mesačných výnosov z poskytnutej sumy vylákal finančné prostriedky v celkovej sume 959 750 eur.

Tie však podľa prísľubu nezhodnotil, prípadne použil na vyplácanie iných, čím spôsobil škodu poškodeným v celkovej sume vyše 840-tisíc eur.

V kauze skrachovaných nebankových spoločností Horizont Slovakia a BMG Invest bol Patrik Pachinger právoplatne odsúdený na sedem rokov väzenia. V septembri by mal byť prepustený z výkonu trestu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Patrik Pachinger