V KHL pripravujú kalendár, ráta sa i s variantou bez Donbasu

HC Lev Praha - Donbas Doneck
Brankár Donbassu Doneck Michael Leighton počas zápasu KHL medzi HC Lev Praha - Donbass Doneck. Bratislava, 26. marec 2014. Foto: SITA/Gabriel Kuchta

MOSKVA 20. mája (WEBNOVINY) – Vedenie Kontinentálnej hokejovej ligy zatiaľ neurčilo presný hrací systém pre sezónu 2014/2015. V nadnárodnej súťaži pracujú s viacerými variantmi kalendára nového ročníka, jedna z nich je aj bez ukrajinského Donbasu Doneck, ktorého účasť je pre napätú politickú situáciu v krajine ohrozená.

Viac o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate

—-> TU.

„Pracujeme na viacerých verziách kalendára. V tejto chvíli sa prikláňam k názoru, aby každý klub odohral v základnej časti 61 alebo 63 zápasov a nie 69, ako sme pôvodne plánovali,“ povedal pre R-Sport prezident KHL Alexander Medvedev.

Vedenie nadnárodnej súťaže pozorne sleduje situáciu na Ukrajine. Ďalšie pôsobenie Donbasu v súťaži je pod veľkým otáznikom. „Neboli by sme radi, ak by politická situácia na Ukrajine viedla k tomu, že by Doneck nemohol hrať v KHL. Odohrať celú sezónu v zahraničí jednoducho nemôže. A preniesť tím na Krym? V minulosti som vtipkoval na túto tému a nebolo to dobre prijaté. Sledujeme vývoj politickej situácie. V súčasnosti tímy s ruskými hráčmi nemôžu vstúpiť na územie Ukrajiny. Pri týchto obmedzeniach nemôže byť reč o účasti v KHL,“ doplnil Alexander Medvedev.

MS v hokeji  sutaze
Foto: Webnoviny.sk

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alexander Medvedev
Firmy a inštitúcie Donbass Doneck