V koncovke duelu s Čínou dochádzali Slovenkám sily

Hokejistky Slovenska
Foto: AP Photo/Gene J. Puskar

VANCOUVER 23. februára (WEBNOVINY) – Slovenské hokejové reprezentantky opäť doplatili na nezvládnutú koncovku. V pondelňajšom stretnutí s Čínou o konečné 7. miesto na olympijskom turnaji vo Vancouveri až takmer do konca druhej tretiny viedli, no aj piatykrát na ZOH 2010 odchádzali po záverečnej siréne so zvesenými hlavami. Číňanky ožili už pred vyrovnávajúcim gólom na 1:1 a v tretej dvadsaťminútovke jasne dominovali, keď dokázali streliť slovenskej brankárke Zuzane Tomčíkovej ďalšie dva góly.

„V kabíne bol po stretnutí smútok, pretože sme veľmi chceli vyhrať aspoň posledný zápas. Do polovice stretnutia sme viedli, no potom sme inkasovali vyrovnávajúci gól, po ktorom nám popadali hlavy dole. Na to prišli ďalšie inkasované góly. Takže polka duelu opäť dobrá, no finiš nám zase nevyšiel,“ zhodnotila pondelňajší popoludňajší súboj kapitánka slovenskej hokejovej reprezentácie Iveta Karafiátová. V záverečnej tretine bolo na hráčkach SR vidieť, že už toho majú doslova plné zuby. „V koncovke nám dochádzali sily, keďže nás dnes bolo trochu menej a pre zranenia dvoch hráčok sme boli len štyri obrankyne. Myslím si, že napriek tomu sme boli Číne rovnocenným súperom, ale zase sme nepremenili naše šance,“ hľadala príčiny prehry vo Švédsku pôsobiaca Slovenka.

Dvadsaťjedenročná Iveta Karafiátová priznala, že po inkasovanom góle na 1:1 išlo družstvo psychicky dole. „Taký moment by nás mal nabudiť a naštartovať, no u nás je to naopak, vplýva to na nás zle. Dáme dole hlavy a začneme sa ľutovať. Na tomto musíme určite v budúcnosti popracovať,“ skonštatovala rodáčka z Bratislavy, dcéra hlavného trénera Slovenska Miroslava Karafiáta. „Keď sme mali najviac zabrať, stiahli sme sa do defenzívy, príliš sme cúvali a potom mali Číňanky veľa streleckých pokusov,“ dodala na margo nezvládnutého záveru stretnutia s Čínou Iveta Karafiátová.

SITA – od vyslaného redaktora Miroslava Antola

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Iveta Karafiátová
Firmy a inštitúcie Ženská hokejová reprezentácia Slovenska