V Košiciach bude čítať aj škótsky majster hororu Masterton

Kniha
Foto: www.google.plus.com

KOŠICE 14. júla (WEBNOVINY) – Štvrtý ročník Mesiaca autorského čítania začína druhú polovicu v Kulturparku. Mesiac autorského čítania prináša to najlepšie zo slovenskej, českej a tentoraz škótskej literatúry. V druhej tretine mesiaca sa košickému publiku predstavia autori Ivan Štrpka, Michal Hvorecký, Silvester Lavrík, Viki Shock a Jiří Hásek Krchovský.

Nežnejšiu časť autorov zastupujú napríklad Zuzana Cigánová, Jana Juráňová alebo Petra Hůlová. Zo Škótska príde majster hororu Graham Masterton, bestsellerový autor detektívok Peter May či na Slovensku žijúci James Sutherland-Smith. Pozvanie prijali aj autorky Jo Clifford, herečka, režisérka a spisovateľka Gerda Stevenson a autorka kníh pre deti a mládež Theresa Breslin.

Stretnutia s čítajúcimi autormi sú každý deň od 18:00 do 20:00. O 18:00 začína čítať domáci autor, t.j. autor z Česka alebo Slovenska a o 19:00 pokračuje autor z hosťujúcej krajiny – tentoraz zo Škótska. Počas ich vystúpení sa v pozadí premieta preklad čítaného textu do češtiny alebo slovenčiny.

Vo štvrtky 17. a 24. júla budú začiatky čítania posunuté na 17:00. Číta sa v areáli Kasární/Kulturpark na Kukučínovej ulici v Košiciach vonku pri pavilóne Papa, pri nepriaznivom počasí program presunú do vnútra tohto pavilónu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michal Hvorecký