V Košiciach našli nevybuchnutú delostreleckú strelu a míny

Munícia
Foto: SITA/KR PZ Žilina

KOŠICE 7. októbra (WEBNOVINY) – Policajní pyrotechnici museli uplynulý víkend zasahovať v Michalovskom a Trebišovskom okrese.

V sobotu sa na štyroch rôznych miestach našla nevybuchnutá munícia z čias druhej svetovej vojny. Agentúru SITA o tom informoval košický policajný hovorca Alexander Szabó.

Delostreleckú strelu kalibru 155 mm našli počas prác na poli v katastri obce Kapušianske Kľačany v okrese Michalovce.

Munícia sa našla aj počas výkopových prác pri osade v obci Čičarovce v tom istom okrese. „Aj v tomto prípade sa potvrdilo, že delostrelecká mína kalibru 82 mm pochádza z obdobia druhej svetovej vojny,“ uviedol Szabó.

Takú istú mínu objavili aj na Hlavnej ulici v obci Novosad v okrese Trebišov, a to počas výkopových prác pri rodinnom dome. Napokon musel policajný pyrotechnik v sobotu zasahovať aj na Hlavnej ulici v obci Lastovce v Trebišovskom okrese.

Nevybuchnutú mínu našiel počas výkopových prác pri rodinnom dome majiteľ. „Vo všetkých prípadoch občania postupovali správne tým, že vec ihneď oznámili polícii, ktorá miesto nálezov zabezpečila pred možnou ďalšou manipuláciou,“ skonštatoval policajný hovorca.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom