Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Gyncare
22. septembra 2016 Zdravie a krása od WBN/PRSITA Diskusia()

V Košiciach otvorili nové centrum asistovanej reprodukcie

Špecialisti z celého regiónu budú garanciou špičkovej diagnostiky a liečby neplodnosti pre páry z východného Slovenska

BRATISLAVA 22. septembra (WBN/PR) – Šanca, že mladý a plodný pár počne dieťa pri nechránenom pohlavnom styku počas jedného mesiaca, je iba sedemnásť percent a po tridsiatom piatom roku veku ženy sa ďalej znižuje. Niekedy však stačí prírode len trochu pomôcť a cesta k vytúženému dieťatku sa môže stať realitou. Všetkým párom, ktoré sa doteraz márne snažili o počatie, svitá nová nádej. V Košiciach dnes otvorilo svoje brány nové Centrum pre asistovanú reprodukciu Gyncare, ktoré nadväzuje na svoje pätnásť ročné skúsenosti, no zároveň prináša veľa nového. Na jednom mieste budú zabezpečené komplexné služby spojené s diagnostikou a liečbou neplodnosti, skúsený tím odborníkov z rôznych oblastí a najmodernejšie technológie na úrovni európskych kliník.

Centrum povedie skúsený tím

Starostlivosť o klientov v novom Centre pre asistovanú reprodukciu zabezpečí skúsený tím odborníkov s dlhoročnou praxou. Okrem gynekológov budú poskytovať konzultácie aj externí špecialisti na andrológiu, genetiku či reprodukčnú imunológiu. „Uvedomujeme si, že každý pár je osobitý a vyžaduje si odlišný prístup. Naším cieľom je preto poskytnúť klientom čo najkomplexnejšie služby, ktoré prispôsobujeme na mieru každému páru,“ hovorí Ing. Peter Kalenčík, MSc., riaditeľ Centra pre asistovanú reprodukciu Gyncare.

Medicínsky tím vedú skúsení gynekológovia. MUDr. Miroslav Herman, PhD., ktorý má za sebou viac ako 25 rokov skúseností s asistovanou reprodukciou. Stál pri začiatkoch reprodukčnej medicíny na Slovensku a zrode prvého súkromného centra asistovanej reprodukcie v Košiciach. Za posledných 15 rokov má za sebou viac ako 4 000 IVF cyklov, po ktorých sa narodilo viac ako 1 500 detí. Rady lekárov rozšíri aj gynekologička Doc. MUDr. Silvia Toporcerová, PhD.

Základom je správna diagnostika

V Gyncare kladú odborníci dôraz na dôkladnú diagnostiku, ktorá je základným predpokladom úspešnej liečby. „Takmer každý problém spojený s neplodnosťou má riešenie, ak ho správne diagnostikujeme. Ďalším predpokladom je individuálny prístup a dobrá spolupráca s ambulantným gynekológom, ktorý sa o ženu stará,“ vysvetľuje doc. MUDr. Silvia Toporcerová, PhD. z Centra pre asistovanú reprodukciu Gyncare. „Nie vždy je nutné podstúpiť najnáročnejšiu formu liečby, niekedy stačí prírodu len trocha postrčiť,“ dodáva.

Tím rozšíri andrológ, genetik a imunológ

V Gyncare budú pre klientov k dispozícii nielen gynekológovia s dlhoročnou praxou, ale aj odborníci z oblasti andrológie, genetiky či reprodukčnej imunológie. „Silným partnerom centra Gyncare sú laboratóriá Medirex, vďaka ktorým vieme priniesť do diagnostiky a liečby reprodukčného zdravia párov vysoký štandard vedúci k úspešnej liečbe našich klientov,“ vysvetľuje riaditeľ Ing. Peter Kalenčík, MSc.

Embryá postráži kamera

Technologické vybavenie centra umožňuje poskytovanie širokého spektra služieb. Všetky metódy asistovanej reprodukcie budú vykonávané v európskom štandarde.

„Vďaka najnovšiemu komorovému inkubátoru dokážeme jednotlivé embryá kultivovať vo veľmi stabilnom prostredí. Nie sú vyrušované v raste, ak je potrebné manipulovať s embryami iného páru. Dnes dokonca vieme embryá monitorovať kamerou a vytvoriť tak časozberný záznam zachytávajúci ich rast. Embryológ následne môže vybrať pre vklad kvalitnejšie embryo a poskytnúť záznam o vývine aj páru,“ vysvetľuje RNDr. Ivana Uhrínová, embryologička Centra pre asistovanú reprodukciu Gyncare.

Vzdelávanie ďalšej generácie odborníkov

Dôležitú úlohu bude Gyncare zohrávať aj v oblasti vzdelávania medikov Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Stane sa školiacim miestom pre študentov so záujmom o asistovanú reprodukciu, ktorí sa tak dostanú do kontaktu s odborníkmi z praxe a modernými technológiami reprodukčnej medicíny. Máte obavy? Príďte na deň otvorených dverí „Mnoho párov čaká niekoľko rokov, kým sa prvýkrát odváži navštíviť centrum pre asistovanú reprodukciu. Boja sa pripustiť si, že môžu mať problém, alebo ich brzdí neistota z toho, čo bude nasledovať,“ vysvetľuje doc. MUDr. Silvia Toporcerová, PhD.

Všetky páry, ktoré si návštevou centra stále nie sú isté, môžu navštíviť Gyncare počas Dňa otvorených dverí. „V tento deň si páry môžu pozrieť priestory, no predovšetkým sa môžu otvorene a nezáväzne porozprávať s odborníkmi o svojich problémoch, prípadne si vymeniť skúsenosti s bývalými klientmi, ktorí umelé oplodnenie podstúpili a na základe toho sa rozhodnúť, či využijú služby centra pre asistovanú reprodukciu,“ dodáva riaditeľ centra Ing. Peter Kalenčík, MSc.

Viac informácií o Centre pre asistovanú reprodukciu Gyncare nájdete na: www.gyncare.sk

Odporúčané články

Motocyklisti Austrálie sa tešia zo Svetovej trofeje na šesťdňovej, v Čile triumfovali pred USA V Košiciach umožní nové IT laboratórium modernejšiu formu získavania praktických zručností

Neprehliadnite

Danko bude v parlamente čeliť odvolávaniu, opozícia má podpisy na konanie mimoriadnej schôdze Exsiskár Kosík je podľa informácií prezidenta polície Lučanského stále vo väzení v Mali Foto: Dominika Cibulková bude účinkovať vo filme. Je pyšná, že ju zavolali, aby si zahrala svoju rolu Nezamestnanosť na Slovensku klesla vo všetkých krajoch, minister Richter pochválil aj úrady práce Aktualizované: Liberáli podali trestné oznámenie na ministerku Kalavskú a vyzvali ju, aby odstúpila Prezident Slovenského zväzu biatlonu verí v kompromis, navrhol riešenie kauzy sestier Fialkových Odborári odmietajú viac pacientov na lekára a hovoria o zhoršení zdravotnej starostlivosti Peter Sagan prehovoril o vrcholoch cyklistického roka 2018 a pochválil aj kolegov z Bora-Hansgrohe

Témy

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Z kategórie Zdravie a krása

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies