V Košiciach sa bude súťažiť o najlepšie lístkové cesto

Bez názvu
Foto: Najlepšie lístkové cesto a výrobky

BRATISLAVA 11. októbra (WBN/PR) – Príďte sa aj vy pozrieť a podporiť mladé talenty stredných odborných škôl v neobvyklej súťaži o najlepšie lístkové cesto a výrobky z neho! Cech pekárov a cukrárov východného Slovenska chystá spolu so strednými odbornými školami ďalší ročník celoslovenskej súťaže o najlepšie lístkové cesto.

Mladí pekári a cukrári tak môžu predviesť svoje zručnosti v príprave lístkového cesta a výrobkov z neho. Táto súťaž sa na Slovensku organizuje už po tretíkrát a pre tento rok zostávajú pravidla súťaže nezmenené. Mladé talenty bude hodnotiť 5 členná porota, ktorá bude posudzovať prácu jednotlivých súťažiacich z rôznych kritérií, ako napríklad nárast cesta v milimetroch, chuť, ale aj celkový vzhľad zhotovených výrobkov. Po spriemerovaní hodenia poroty budú tí najšikovnejší a najkreatívnejší študenti odmenení zaujímavými cenami.

Na súťaž je spolu pozvaných šesť stredných odborných škôl, a to:

– SOŠ Bratislava

– SOŠ Nitra

– SOŠ Banská Bystrica

– HA Košice

– SOŠ Krupina

– SOŠ Kežmarok

V minulom ročníku súťaže si prvenstvo vybojovali žiaci zo strednej odbornej školy v Krupine, ktorí boli odmenení 2- dňovým pekárskym workshopom spojeným s ubytovaním a wellness relaxom v hoteli.

Samotné zhotovovanie výrobkov, ich prezentácia, ochutnávka a následne vyhodnocovanie celej súťaže sa uskutoční v dňoch 15.- 16.10.2013 v Košiciach na Južnej triede 10, v budove hotelovej Akadémie, kde je široká verejnosť srdečne vítaná!

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom