V Košiciach ukončili spoluprácu s trénermi Tomkom a Zůbekom

Anton Tomko
Nový tréner hokejovej reprezentácie SR do 20 rokov Anton Tomko na TB, kde predstavili nového trénera hokejovej reprezentácie SR do 20 rokov. Bratislava, 1. marec 2011. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

KOŠICE 20. januára (WEBNOVINY) – Vedúci tím hokejovej Tipsport extraligy HC Košice mení trénerov, na lavičke úradujúceho majstra končí dvojica Anton Tomko a Pavol Zůbek. Vedenie klubu sa s nimi dohodlo na ukončení spolupráce.

„K tomuto kroku sme sa rozhodli po nevýrazných výkonoch mužstva od začiatku tohto roka. Zmenou trénerskej dvojice chceme dať zároveň mužstvu nový impulz a zlepšiť výkony celého tímu. Máme za sebou náročné obdobie vrátane úspešného vystúpenia v hokejovej Lige majstrov a pred sebou nemenej náročný záver základnej časti i play-off, v ktorom chceme uspieť čo najlepšie. Novú trénerskú dvojicu chceme predstaviť čo najskôr tak, aby mužstvo viedla už v piatkovom derby s Popradom,“ uviedol na klubovom webe prezident HC Košice Juraj Mondík.

Oceliari sú momentálne v tabuľke extraligy na prvom mieste s jednobodovým náskokom pred Banskou Bystricou. Prehrali však ostatné tri zápasy, naposledy na ľade poslednej Skalice 3:6. V roku 2015 zo šiestich zápasov získali šesť bodov.

Tomko sa druhýkrát posadil na lavičku HC Košice v pozícii hlavného trénera v lete 2013. Pod vedením dnes 51-ročného rodáka z Prešova získal klub vlani majstrovský titul. Tomko predtým bol hlavným koučom Košíc v období 2008 – 2009, v prvom ročníku s nimi získal tiež titul a v úvode druhého sa po nevýraznom vstupe musel porúčať. V minulosti pracoval ako tréner aj v Žiline, Kranji, Bardejove a pri slovenskej reprezentačnej dvadsiatke.

Momentálne sú voľnými trénermi napríklad bývalý kouč oceliarov Milan Staš či známy Július Šupler. V Tipsport extralige menili trénerov pred Košicami tri kluby. Najskôr na prelome septembra a októbra nahradil Jozefa Zavadila pri žilinskom mužstve Peter Mikula. Neskôr v Martine Daniela Babku vymenil Jaroslav Török a v Piešťanoch Romana Sýkoru český kouč Leo Gudas.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anton TomkoJúlius ŠuplerMilan StašPeter Mikula