V košickej base spravili dozorcovia z väzňov figurantov

Väzenie väzba
Počty väzobne stíhaných osôb stúpajú. Foto: SITA/Michal Burza

BRATISLAVA 21. októbra (WEBNOVINY) – Dozorcovia v košickej base zorganizovali cvičenie a z väzňov si urobili nedobrovoľných figurantov.

Podľa televízie Markíza to dokazujú zábery z cvičenia v košickej väznici z októbra 2012, ktoré do televízie poslal anonym.

Dozorcovia do odsúdených strkali, vykrikovali po nich a nútili ich behať po chodbách. Do jedného väzňa dokonca aj kopli – aby si sadol na stoličku, uvádza televízia.

Ministerstvo spravodlivosti podľa televízie o tomto neprimeranom cvičení už dlhší čas vie, a preto vraj začalo ihneď rázne konať. „Bezodkladne po doručení podnetu bolo podané trestné oznámenie vo veci zneužitia právomoci verejného činiteľa. Dvaja príslušníci Zboru väzenskej a justičnej stráže boli dočasnej pozbavení výkonu štátnej služby a voči siedmim príslušníkom bolo začaté disciplinárne konanie,“ povedala pre televíziu hovorkyňa ministerstva spravodlivosti Alexandra Donevová. Dodala, že ak sa preukáže, že došlo k porušeniu zákona, išlo by o absolútne neakceptovateľné správanie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom