V košickom byte došlo k výbuchu, pri požiari zahynul 92-ročný muž a zasahovali desiatky hasičov

Hasiči
Foto: ilustračné, SITA/Marko Erd.

BRATISLAVA/KOŠICE 9. apríla (WebNoviny.sk) – Jednu mŕtvu osobu našli v nedeľu v noci v byte zasiahnutom požiarom na Obchodnej ulici v Košiciach. Ako agentúru SITA informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru, z bytového domu evakuovali všetkých obyvateľov.

Dočasné útočisko našli v evakuačnom autobuse hasičov. Traja ľudia potrebovali lekársku pomoc, nadýchali sa dymu. Nočný požiar vypukol v byte na 4. poschodí pravdepodobne po zatiaľ neidentifikovanom výbuchu.

Mŕtvym je 92-ročný muž. Ako v pondelok ráno informoval košický hovorca hasičov Tomáš Berzetei, v nedeľu okolo pol desiatej večer došlo k výbuchu v byte na štvrtom poschodí 10-poschodového obytného domu a následnému veľkému požiaru. Hasiči v spolupráci s políciou okamžite po príchode evakuovali asi 20 ľudí z bytovky. Na mieste zasahovalo približne 30 hasičov s deviatimi kusmi techniky.

„Byty nie sú ani dnes prístupné obyvateľom pre vyšetrovanie príčin požiaru, ktoré objasňujeme spolu s políciou. Či výbuchom nebola narušená stabilita konštrukcie objektu, posúdi statik,“ povedal Berzetei.

Dodal, že v pondelok sa ešte nie je možné vyjadriť, čo bolo príčinou výbuchu a následného požiaru, ani k rozsahu spôsobených škôd. Výbuch vyrazil viaceré okná, poškodil dvere niekoľkých bytov. Lietajúce trosky poškodili aj niekoľko zaparkovaných áut. Obyvatelia poškodenej bytovky odišli z miesta bydliska prevažne k rodinám a známym.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom