V Krompachoch vznikne operačné stredisko, bude monitorovať najmä neprispôsobivých občanov

Odovzdávanie ocenení policajtom
Zľava: Policajný prezident Milan Lučanský a ministerka vnútra Denisa Saková počas udeľovania ocenení policajtom, ktorí pracujú na objasnení vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej. Foto: www.facebook.com.

BRATISLAVA 17. januára (WebNoviny.sk) – V Krompachoch na východnom Slovensku by malo v najbližších mesiacoch vzniknúť operačné stredisko na monitorovanie kriminality v komunitách, kde žijú neprispôsobiví obyvatelia.

Posilnia aj policajné hliadky

Ako vo štvrtok v tejto súvislosti novinárom povedala ministerka vnútra Denisa Saková, stredisko by malo spracovávať záznamy z celkovo 51 kamier rozmiestnených po meste.

„Na základe prenosu toho obrazu budú môcť príslušníci našej polície a našich hliadok okamžite zasahovať na miestach, kde najčastejšie dochádza k trestnej činnosti a priestupkom,“ povedala ministerka s tým, že v pláne je aj posilnenie policajných hliadok a občianskych hliadok.

Prenosy aj z iných obcí

Je pritom podľa nej možné, že stredisko bude zaznamenávať aj prenosy z iných obcí ako Spišské Vlachy, kde tiež žijú neprispôsobivé komunity. Neskôr by sa podobný systém preniesol aj do iných obcí.

V Krompachoch žije početná Rómska komunita, pričom neprispôsobiví podľa Sakovej bývajú predovšetkým v časti Stará Maša. V minulosti sa v meste uskutočnili aj pochody radikálov proti kriminalite páchanej neprispôsobivými.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Denisa Saková
Firmy a inštitúcie MV Ministerstvo vnútra SR