Aktualizované: V La Lige bodoval Villarreal nad Getafe, Bilbao si poradilo s Malagou už v 1. polčase

Villarreal FC
  • aktualizované: 25. februára, 20:35

MADRID 25. februára (WebNoviny.sk) – Villarreal doma zvíťazil nad Getafe najtesnejším rozdielom 1:0 na úvod nedeľňajšieho programu 25. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže La Ligy.

Napokon jediný gól strelil už v 3. min Turek Enes Ünal po bleskovej krídelnej akcii a priťuknutí na päťku od Kolumbijčana Carlosa Baccu. Kuriozitou je, že hostia nepremenili až dva pokutové kopy: najprv v 36. min z bieleho bodu zlyhal Ángel Luis Rodríguez Díaz a v 51. min sa nepresadil ani striedajúci Jorge Molina.

Oba pokusy z 11 m zmaril brankár Sergio Asenjo, prvý po svojej pravej ruke a druhý, keď uhádol ľavú stranu. Villarreal triumfoval po piatich súťažných dueloch, v ktorých zaznamenal jednu remízu a inkasoval štyri prehry. Naopak, séria Getafe bez nezdaru sa skončila na hodnote šesť stretnutí. Villarreal poskočil na piatu priečku, Getafe je desiate.

Athletic Bilbao zdolal na vlastnom ihrisku Málagu 2:1. O presné zásahy domáceho tímu sa postarali gólmi Markel Susaeta a Mikel San José. Hlavnou postavou stretnutia bol však hosťujúci Youssef En-Nesyri, ktorý najprv v prvom polčase otvoril skóre, no neskôr nepremenil pokutový kop a v závere zápasu sa po druhej žltej karte nechal vylúčiť.

LA LIGA 2017/2018

• 25. kolo

Villarreal – Getafe 1:0 (1:0)
Gól: 3. Ünal

Athletic Bilbao – Málaga 2:1 (2:1)
Góly: 17. Susaeta, 44. San José – 13. En Nesiry, ČK: 84. En Nesiry (Málaga) po 2. ŽK

Valencia – San Sebastián 2:1 (1:0)
Góly: 34. a 68. Santi Mina – 54. Oyarzabal