V Lučenci vznikne vyše sto nových pracovných miest, firma požiadala Slovensko o investičnú pomoc

Automotive
Foto: ilustračné, SITA/Tomáš Somr

BRATISLAVA 9. júla (WebNoviny.sk) – V Lučenci by malo vzniknúť 105 nových pracovných miest. Spoločnosť Adient Slovakia totiž plánuje rozšíriť závod na výrobu a montáž penových dielcov pre automobilový priemysel. Do rozšírenia výroby chce firma investovať 3,5 milióna eur.

Ako informovalo Ministerstvo hospodárstva SR, investor od štátu požaduje poskytnutie investičnej pomoci v objeme 1,150 milióna eur. Všetka investičná pomoc by mala byť vo forme dotácie na obstaranie dlhodobého hmotného majetku.

Rezort hospodárstva navrhuje vláde schváliť štátnu pomoc pre spoločnosť Adient Slovakia. Požadovaná investičná pomoc na jedno vytvorené nové pracovné miesto predstavuje takmer 11 tisíc eur.

Spoločnosť Adient Slovakia je členom medzinárodnej skupiny Adient, ktorá bola odčlenená od skupiny Johnson Controls International. Firma má na Slovensku tri závody v Lučenci, Žiline a v Lozorne, v ktorých vyrába interiérové diely pre osobné automobily. Spoločnosť má taktiež servisné centrum v Bratislave a inžinierske centrum v Trenčíne.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MH Ministerstvo hospodárstva SR