V Maďarsku sa konali ďalšie protesty proti Orbánovi pre spornú novelu zákonníka práce

Protesty, novela zákonníka práce, János Áder, Viktor Orbán
Protivládny protest zvolaný recesistickou Stranou dvojchvostého psa zameraný proti premiérovi Viktorovi Orbánovi a prezidentovi Jánosovi Áderovi, Budapešť, Maďarsko, 21. december 2018 Foto: reprofoto, youtu.be

BUDAPEŠŤ 21. decembra (WebNoviny.sk) – V hlavnom meste Maďarska sa v piatok večer konal protivládny protest zvolaný recesistickou Stranou dvojchvostého psa zameraný proti premiérovi Viktorovi Orbánovi a prezidentovi. Demonštranti sa zišli pred parlamentom a pokračovali pred kanceláriu prezidenta Jánosa Ádera na Budínskom hrade.

Áder vo štvrtok oznámil, že podpísal spornú novelu zákonníka práce, ktorá výrazne zvyšuje počet možných nadčasov pre zamestnancov. V stanovisku uviedol, že zmeny, ktoré pred týždňom schválil parlament, preskúmal a podľa neho sú v súlade s maďarskou ústavou a európskymi štandardmi. Dodal, že práva zamestnancov nebudú ohrozené.

V rámci novely sa okrem iného zvýši počet povolených nadčasov pre zamestnancov z terajších 250 na 400 hodín za rok. Protesty proti týmto zmenám sa konajú už od minulej stredy. Áder však povedal, že akékoľvek obavy zo zmien v zákonníku práce „nesmú byť pre zamestnancov prekážkou požehnaných Vianoc, kľudného obdobia medzi oboma sviatkami a pokojného nového roku“.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe János ÁderViktor Orbán