V Melbourne posilňujú bezpečnosť proti hrozbám, na desiatkach miest nainštalovali reproduktory

Austrália, polícia
Foto: ilustračné, SITA/AP

MELBOURNE 11. decembra (WebNoviny.sk) – Úrady v austrálskom meste Melbourne zmodernizovali tamojší bezpečnostný systém. Na viac ako 90 miestach nainštalovali reproduktory, ktoré v prípade mimoriadnej udalosti využijú na varovanie a inštruovanie verejnosti.

Prostredníctvom týchto zariadení bude polícia informovať ľudí ako treba v danej situácii postupovať – či majú na mieste len prejsť na inú pozíciu, odísť alebo zostať stáť.

Varovania podobné tým v Londýne

„Nový reproduktorový systém, pätníky a kamerový systém poskytnú komunite ešte väčšiu ochranu a varovanie v prípade vážneho incidentu,“ vyjadrila sa na margo nového bezpečnostného systému ministerka polície štátu Viktória Lisa Neville.

Starosta Melbourne Robert Doyle uviedol, že ich varovania budú podobné tým v Londýne, kde polícia počas útoku na London Bridge radila verejnosti hlásením „run, hide, tell (v preklade uteč, skry sa, oznám, pozn. SITA)“.

Informácie cez sociálne siete a textové správy

Miestne úrady okrem toho informovali, že budú verejnosť varovať aj prostredníctvom sociálnych sietí a pozične cielených textových správ.

Melbournské úrady posilňujú bezpečnostné opatrenia po tom, ako v meste v januári muž úmyselne nabúral do ľudí a šiestich pri tom zabil a tiež po tom, ako minulý mesiac polícia zatkla muža, ktorý plánoval vykonať teroristický útok počas osláv Nového roka.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom