V Memphise zastrelili ďalšieho policajta, útočníka zadržali

Memphis
31-ročný policajt Terence Olridge prevezený s viacerými strelnými poraneniami do miestnej nemocnice, kde následne zomrel. Foto: SITA/AP

MEMPHIS 12. októbra (WebNoviny.sk) – Policajt mimo služby sa v nedeľu stal obeťou streľby v americkom meste Memphis a za uplynulé štyri roky sa tak stal už štvrtým príslušníkom polície, ktorý prišiel v meste o život pri strelnom útoku. S odvolaním sa na miestne úrady o tom informovala agentúra AP.

Šéf memphiskej polície Toney Armstrong informoval, že polícia prijala o 13.00 h miestneho času (20.00 h SELČ) hlásenie o streľbe na memphiskom predmestí Cordova. Polícia zadržala podozrivého útočníka, Armstrong však neinformoval, či voči nemu boli vznesené obvinenia. Podľa Armstronga bol 31-ročný policajt Terence Olridge prevezený s viacerými strelnými poraneniami do miestnej nemocnice, kde následne zomrel.

Informácie o okolnostiach streľby sú zatiaľ kusé, vyšetrovanie stále prebieha. Olridge vstúpil do radov miestnej polície v septembri 2014 a jeho snúbenica je v štvrtom mesiaci tehotenstva, uviedol policajný náčelník. Začiatkom augusta zahynul v meste pri výkone svojho povolania policajt Sean Bolton, keď ho pri vykonávaní cestnej kontroly zasiahlo viacero výstrelov. Muž podozrivý z útoku sa pár dní nato vzdal úradom.

Americké médiá začali venovať prípadom násilnej smrti policajtov v službe viac pozornosti po incidente z vlaňajšieho decembra, keď Afroameričan v New Yorku zastrelil dvoch policajtov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom