V meste Láhaur popravili sériového vraha Muhammada, priznal sa k vražde ôsmich detí

Slučka, lano, samovražda
Foto: ilustračné, Thinkstock

LÁHAUR 17. októbra (WebNoviny.sk) – Vo väznici v pakistanskom meste Láhaur popravili sériového vraha, ktorého uznali vinným z vraždy ôsmich detí.

Telo muža odovzdali jeho rodine

Muhammada Imrána obesili v stredu ráno, ešte „pred úsvitom, za prítomnosti sudcu a lekára“, uviedol predstaviteľ miestnej polície Muhammad Afzál.

Telo muža úrady odovzdali jeho rodine, ktorá ho zrejme pochová ešte v priebehu dňa. Poprave sa prizeral aj otec sedemročnej Zajnáb Ansáriovej, ktorú Imrán v januári v meste Kasúr znásilnil, zabil a jej telo odhodil na smetisko.

Imrána zadržali v januári

Muhammad Amín Ansárí pôvodne požadoval, aby Imrána popravili na verejnom mieste, aby bol jeho trest zastrašujúci, súd však jeho žiadosť zamietol. Ansárí sa po poprave poďakoval súdnictvu, vláde a vyšetrovateľom za rýchle konanie. „Moja dcéra sa nevráti, ale som spokojný, že sa nám dostalo spravodlivosti,“ cituje muža agentúra AP.

Imrána zadržali v januári, dva týždne po vražde Zajnáb. Jeho zatknutie vnieslo svetlo aj do prípadov ďalších siedmich vrážd, ku ktorým sa, rovnako ako k vražde dievčatka, priznal. Muža následne odsúdili na trest smrti, voči ktorému sa neúspešne pokúsil odvolať.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom