V Mexiku objavili telá Rusiek, matku s dcérou rozštvrtili

Manželka zastrelila kalifornského starostu
Štyridsaťpäťročný politik Daniel Crespo sa vo svojom dome najskôr pohádal so svojou ženou a tá na neho vytiahla zbraň po tom, ako sa hádku snažil vyriešiť ich 19-ročný syn. Foto: SITA/ AP

Mexiko 13. júna (WEBNOVINY) – Rozštvrtené telá dvoch Rusiek našli vo štvrtok večer v mexickom meste Tijuana neďaleko hraníc s USA. S odvolaním sa na úrad generálneho prokurátora štátu Baja California o tom v piatok informovala agentúra Reuters.

Zástupca generálneho prokurátora José María González uviedol, že telá 45-ročnej Julie Safončikovovej a jej 12-ročnej dcéry Valerie Lečenkovovej boli zabalené do plastových vriec v garáži v rezidenčnej štvrti mesta, necelý kilometer od hraníc s USA.

Obe obete boli pred rozštvrtením udusené. Motív vrážd nie je známy. Podľa agentúry Associated Press polícia telá objavila po tom, ako sa susedia sťažovali na neznesiteľný zápach vychádzajúci z garáže. Polícia má v úmysle vypočuť Safončikovovej staršiu, 19-ročnú dcéru. Nijaké obvinenia voči nej však vznesené neboli.

Obe dcéry sa narodili už v Mexiku, mali však ruské občianstvo. Polícia plánuje hovoriť aj s otcom dievčat, atletickým trénerom taktiež z Ruska, ktorý však s matkou svojich dcér nežil. Ruské veľvyslanectvo v hlavnom meste Mexiko na žiadosť o stanovisko uviedlo, že momentálne nie je na ambasáde k dispozícii nikto, kto by sa k prípadu mohol vyjadriť.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom