V milánskom derby jednoznačné víťazstvo Interu nad

MILÁNO 30. augusta (WEBNOVINY) – V sobotňajšom šlágri 2. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A 2009/2010 zvíťazil úradujúci majster Inter Miláno nad mestským rivalom AC jednoznačne 4:0. Mužstvo portugalského kouča Josého Mourinha rozhodlo o osude celého duelu v priebehu desiatich minút prvého polčasu. Zverenci trénera Leonarda, ktorí boli v tomto dueli uvádzaní v zápise ako domáci, inkasovali po prvý raz v 29. min od Thiaga Mottu. O sedem minút neskôr Diego Milito z pokutového kopu zvyšoval na 2:0. V 40. min videl červenú kartu stredopoliar AC Gennaro Gattuso a s „červeno-čiernymi“ to vyzeralo veľmi zle. Odchod brazílskej hviezdy Kaká sa v tomto stretnutí ukázal pre 17-násobného talianskeho majstra citeľnejší, ako sa pôvodne očakávalo.

„Prvých tridsať minút sme hrali dobre a darilo sa nám eliminovať súpera. Po prvom góle sme sa však nevedeli dostať späť do stretnutia. Stále sa ešte musíme zlepšovať,“ uviedol po derby súboji tréner AC Miláno Leonardo. Ešte do polčasovej prestávky inkasovali jeho zverenci od Maicona, po zmene strán potom na konečných 4:0 pre mužstvo trénera Josého Mourinha upravil v 67. min Dejan Stankovič.

V drese úradujúceho talianskeho majstra sa prvýkrát predstavila nová posila z Realu Madrid, holandský stredopoliar Wesley Sneijder. „Zajtra je ďalší deň, dnešok je už za nami,“ nechcel veľmi oslavovať víťazstvo kouč Interu Mourinho, ktorý ďalej doplnil: „Po prvom strelenom góle to už nebol náročný duel. Futbal je už taký – ak vyhráte, je to fantastické, v opačnom prípade je to pohroma. Vedel som, že ak Sneijder neodohrá dobrý zápas, stanem sa terčom kritiky. Hral však dobre. Minulý týždeň (remíza 1:1 s nováčikom z Bari, pozn.) by ma každý najradšej vymenil, teraz ma každý oslavuje. Rovnako je to aj s Leonardom – predtým bol fantastický (2:1 so Sienou, pozn.), dnes nenávidený. Mal by si však naďalej dôverovať.