V Miškovci sa musel predlžovať zápas Tipsport ligy, Detva vyrovnala stav série s Novými Zámkami

Detva

MIŠKOVEC 2. marca (WebNoviny.sk) – Druhé stretnutie série predkola play-off hokejovej Tipsport ligy sa zrodili dve výhry.

Hráči tímu MAC Budapešť v sobotu zdolali svojho súpera z Miškovca 3:2 po predĺžení. Mužstvo z maďarskej metropoly viedlo v 15. min už 2:0 a všetko nasvedčovalo tomu, že séria sa vyrovná. Lenže Jesse Ray Dudás vyrovnal v 44. min na 2:2 a duel dospel do predĺženia. V ňom rozhodol o triumfe hostí Jared Brown v 66. min v početnej výhode.

Hokejisti Detvy zvíťazili v Nových Zámkoch 4:3 po predĺžení a vyrovnali stav na 1:1 na zápasy. Podpoľanci sa ujali vedenia už v 3. min gólom Radovana Puliša. O dve minúty Tomáš Urban v presilovke vyrovnal, no hostia sa nezlomili.

Zásahmi Daniela Gachulinca a Jozefa Tibenského viedli už v 11. min 3:1. Novozámčania dokázali vybojovať predĺženie, na 3:3 vyrovnal Filip Bajtek 13 sekúnd pred koncom riadnej hracej doby. Prvé víťazstvo vo vyraďovacej časti zariadil pre Detvu v 9. min predĺženia Kurtis McLean. Séria pokračuje v Detve v pondelok 4. marca.

Tipsport liga 2018/2019 – predkolo play-off

• druhý zápas (hrá sa na tri víťazstvá), sobota:

DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) – MAC Budapešť (Maď.) 2:3 po predĺžení (2:0, 0:1, 0:1 – 0:1)
Góly: 9. Galanisz (Magosi), 15. Pance (D. Kiss) – 34. Langkow (Bodó, Orban), 44. Dudás (J. Brown, Danserau), 66. Brown (Langkow, Dudás) 1095 divákov
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 0:1 , oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, Korba – Šoltés, Kollár, 1095 divákov

Miškovec: Vay – D. Kiss, N. Crawford, Vojtkó, Szirányi, J. Milam, Láda – Kulmala, Vas, Pance – Magosi, Loiseau, R. Harrison – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Ritó, Hajós, Albert
Budapešť: Bálizs – Macaulay, Pozsgai, Dudás, Negrin, Garát, Burt, Vokla, G. Bugár – Bodó, Langkow, Orban – Dansereau, J. Brown, T. Klempa – Terbócs, B. Majoross, Pápa – Szigeti, Kreisz, Odnoga

MHC Mikron Nové Zámky – HC 07 Detva 3:4 po predĺžení (1:3, 1:0, 1:0 – 0:1) – stav série: 1:1
Góly: 3. Urban (Bajtek, Andersons), 21. Štrauch (Urban), 60. Bajtek (Kudla, Urban) – 1. Puliš (Ščurko), 5. Gachulinec (T. Török), 11. Tibenský (F. Fekiač, McLean), 69. McLean (Betker)
Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Baluška – J. Tvrdoň, Synek, 661 divákov

Nové Zámky: Kristín (11. Košarišťan) – Andersons, Kudla, Hain, Zaťko, Ordzovenský, Hatala, Dundáček, M. Novák – Bajtek, Urban, Štrauch – H. Ručkay, Zbořil, Jakúbek – T. Pospíšil, Hruška, E. Šimun – Ondrušek, B. Fábry, Rogoň
Detva: R. Petrík – Betker, Martin Chovan, Sládok, Golian, Kuklev, F. Fekiač, D. Jendroľ, Gachulinec – Puliš, Murček, Ščurko – J. Žilka, V. Fekiač, Hodgson – Tibenský, McLean, Král – T. Török, Matúš Chovan. Martin Ďaloga