V Montreale sa skončili Majstrovstvá sveta v hokejbale

Montreal - Majstrovstvá sveta v hokejbale
Montreal - Majstrovstvá sveta v hokejbale Foto: EVP World Ball Hockey Federation

V Montreale sa skončili Majstrovstvá sveta v hokejbale formátu 3vs3 organizácie WBHF (World Ball Hockey Federation). Muži Slovenska skončili v silnej konkurencii vo štvrťfinále, v ktorom ich zastavilo Taliansko (3:7). Taliani nakoniec získali bronzové medajle. Majstrom sveta sa stali hráči Québecu, ktorí zdolali vo finále Kanadu 7:5.

Konečné poradie muži: 1.Québec 2.Kanada 3.Taliansko 4.USA 5-8. Francúzsko, Slovensko, Írsko, Portugalsko 9. Team Európa 10. Pakistan 11-12. Karibská oblasť, Team Ázia 13.Česko 14.Izrael

Finále Masters si zahrali Slováci s favorizovaným Québecom. Prekvapenie sa nakoniec nekonalo, Québec-Slovensko 11:3. V boji o bronz vyhrala Kanada nad Talianskom.

V ženskej časti turnaja celý turnaj vyhrala Kanada, ktoré vo finále porazila Québec 4:3 po samostatných nájazdoch. V súboji o bronz vyhralo Írsko na tímom Európy.

Ďalšie MS 3vs3 budú v roku 2018 v Bratislave.