V mrakodrape Trump Tower horelo, zasahovali stovky hasičov a zahynul obchodník s umením

Trump Tower, požiar, hasiči
Hasiči počas zásahu pri požiari v Trump Tower. 8. apríl 2018 Foto: SITA/AP

NEW YORK 8. apríla (WebNoviny.sk) – Požiar v newyorskom mrakodrape Trump Tower si vyžiadal smrť 67-ročného muža. Oheň sa rozšíril v byte na 50. poschodí, ktorý si v roku 1996 kúpil obchodník s umením Todd Brassner. Muža previezli do nemocnice, kde však neskôr zomrel.

Zástupca hasičov Daniel Nigro uviedol, že príčina vzniku požiaru zatiaľ nie je známa. „Bol to veľmi náročný prípad, ako si dokážete predstaviť. Byt je dosť veľký,“ dodal. Počas zásahu sa zranili štyria hasiči. Celkovo sa na prípade podieľalo približne 200 hasičov a zdravotníkov.

Krátko po tom, ako sa správa dostala na verejnosť, americký prezident Donald Trump prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter pochválil prácu „hasičov i hasičiek“ a dodal, že budova je dobre postavená.

Nigro vyhlásil, že v sobotu sa v mrakodrape nenachádzal žiaden člen prezidentovej rodiny, ktorá má byty v najvyšších poschodiach 58-podlažnej budovy. Na 26. podlaží sa nachádzajú kancelárie The Trump Organization. Niektorí obyvatelia sa sťažovali, že ich manažment budovy neupozornil na požiar a nenariadili evakuáciu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald Trump