Aktualizované: Vodič dodávky v Münsteri narazil do ľudí, údajne mal psychické problémy (foto)

Munster
Foto: twitter.com.
  • aktualizované: 7. apríla 23:05

MÜNSTER 7. apríla (WebNoviny.sk) – Sobotný incident, počas ktorého v nemeckom Münstri vrazila dodávka do ľudí sediacich pred obľúbeným barom v centre mesta, zrejme nemá žiadnu spojitosť na teroristickú skupinu Islamský štát (IS).

Informáciu potvrdil minister vnútra nemeckej spolkovej republiky Severné Porýnie-Vestfálsko Herbert Reul. Politik takisto povedal, že vodič auta bol občanom Nemecka. Upozornil, že prípad v súčasnosti vyšetrujú, no zatiaľ „nemajú žiadne dôkazy o tom, že by mal niečo spoločné s islamským extrémizmom“.

Útočníkom má byť muž z Nemecka

Útočníkom by mal byť 48-ročný Jensa R. zo Sauerlandu, ktorý trpel psychickými problémami a nedávno sa pokúsil o samovraždu. Do davu ľudí vrazil o 15:27 hod. v sivej dodávke značky Volkswagen.

Denník BILD priniesol informáciu o troch mŕtvych (jednou obeťou je vodič dodávky, pozn. red.) a dvadsiatich zranených, z ktorých šesť utrpelo veľmi vážne zranenia. Úrady sa domnievajú, že išlo o teroristický útok a podľa polície sa mal vodič zastreliť. Polícia začala overovať informáciu, podľa ktorej mali z dodávky vyskočiť a utiecť dve osoby.

Spravodajský portál BBCpriniesol výpovede očitých svedkov, napríklad, že „išlo o úmyselný útok, nakoľko v tejto časti nie je povolený prejazd vozidiel“ alebo„ľudia sú pokojní, ale vystrašení“.

V dodávke našli podozrivý predmet

Muži zákona takisto potvrdili, že v dodávke našli bližšie nešpecifikovaný „podozrivý predmet“, ktorý bol dôvodom, prečo bola časť starého mesta niekoľko hodín zablokovaná. Hovorkyňa kancelárky Angely Merkelovej Ulrike Demmer uviedla, že súcitia s obeťami a ich rodinami.

Udalosť pripomína teroristický útok pred Vianocami na vianočných trhoch v Berlíne v roku 2016, kde Anis Amri ukradol dodávku a vrazil do davu ľudí. Po útoku zomrelo dvanásť ľudí. Zastrelili ho po štyroch dňoch, keď ho našli na úteku v Taliansku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anis Amri