V našom parlamente sedí veľa moslimov, ironizoval A. Hlina

Obrnený transportér v centre Bratislavy
Známy občiansky aktivista a podnikateľ Alojz Hlina stojí pred obrneným transportérom počas protestu Máme radi túto krajinu na bratislavskom Námestí SNP. Po skončení protestu obrnený transportér previezli pred sídlo SNS na Šafárikovom námestí. Hlina sa svojimi aktivitami snaží poukázať na škodlivosť politiky SNS a vyzvať občanov, aby stranu Jána Slotu v nadchádzajúcich parlamentných voľbách nevolili. Foto: SITA/Michal Burza

BRATISLAVA 2. júla (WEBNOVINY) – V slovenskom parlamente je asi 80 percent poslancov moslimov, ironicky to konštatuje poslanec za OĽaNO Alojz Hlina.

Upozorňuje, že piatok je pre vyznávačov islamu voľný deň a v tomto duchu sa zvyknú počas piatkových schôdzí parlamentu zariadiť aj členovia Národnej rady SR.

Naši zákonodarcovia zvyknú v piatok rokovať len päť hodín, od 9:00 do 14:00.

„Faktom však je, že minulý týždeň 19. júna bolo v sále o 13:00 približne 30 poslancov, čo predstavuje 20 percent z celkového počtu poslancov. Týždeň predtým ich bolo ešte menej,“ uviedol Hlina.

Nazdáva sa, že žiaden poslanec by nebol taký drzý, aby zasadnutia parlamentu ignoroval vedome, preto za jediné vysvetlenie piatkových absencií považuje náboženské presvedčenie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alojz Hlina
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republiky