V Nemecku peniaze pršali, v Moldavsku ležali pod mostom

Peniaze
Foto: ilustračné, Thinkstock

BERLÍN/KIŠIŇOV 10. júla (WEBNOVINY) – Obyvatelia severonemeckého mesta Mirow boli prekvapení, keď tento týždeň pršalo. Nie však preto, že podľa predpovede malo byť slnečné počasie, ale preto, že pršali peniaze.

Úrady spozorneli, keď okoloidúci ľudia začali prinášať na políciu 50-eurové bankovky – ako v piatok hlásila rozhlasová stanica NDR 1 Radio MV.

Peniaze skryté pred manželkou

Keď sa už do prípadu zapojili hasiči, našli zdroj peňazí: igelitovú tašku zaplnenú 200.000 eurami, ktorá visela na plastovej tyči zakliesnenej medzi dvoma konármi stromu.

Ďalšia rozhlasová stanica, Ostseewelle HIT-RADIO, hlásila, že peniaze tam uložil miestny obyvateľ, aby ich ukryl pred manželkou.

Lup z banky ležal pod mostom

V Moldavsku v piatok našiel muž pod jedným z mostov v hlavnom meste Kišiňov vrece peňazí s logom štátnej sporiteľne, jednej z troch moldavských bánk, odkiaľ v novembri 2014 zmizlo dokopy 1,5 miliardy dolárov (900.000 eur).

Podľa vyhlásenia úradujúceho policajného náčelníka Gheorgheho Cavaliuca, ktoré priniesla agentúra AP, je nález „vnútorným bezpečnostným problémom“ banky, nevylúčil však začatie trestného stíhania. Cavaliuc neuviedol, koľko peňazí sa vo vreci nachádzalo.

Zistenie, že z trojice významných bánk – Banca de Economii, Banca Sociala a Unibank – pred minuloročnými voľbami zmizla obrovská suma peňazí, v Moldavsku vyvolalo masové protesty. Podľa neverejnej správy moldavského parlamentu bola časť prostriedkov prevedená do ruských bánk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom