V NHL sa znova začína šíriť zápal infekčný príušných žliaz

NHL
Foto: SITA/AP

ST. PAUL 28. februára (WebNoviny.sk) – Medzi hokejistami Minnesoty po dvoch rokoch znova šarapatí mumps. Ochorenie zaznamenali v klube paradoxne po „oddychovom“ týždni, v ktorom Wild päť dní nehrali žiaden zápas. Zatiaľ sa ním nakazili útočníci Zach Parise a Jason Pominville a asistent trénera Scott Stevens, ktorých už izolovali od mužstva. Parise a Pominville si pre karanténu nezahrajú pravdepodobne až tri zápasy.

Tréner Wild Bruce Boudreau opatrenia s mumpsom dôverne pozná, pred dvoma rokmi bol šéfom realizačného tímu Anaheimu, keď zápal príušných žliaz v NHL najviac zasiahol práve tieto dva kluby. Minnesote vtedy vypadli zo zostavy na minimálne jedno stretnutie piati obrancovia. „Čo môžeme robiť? Len sedieť, čakať, kto to dostane, a so zvyškom hrať,“ vyhlásil 62-ročný kouč.

Dvojicu pacientov potvrdili Wild krátko pred pondelňajším stretnutím s Los Angeles. So zvyškom mužstva nesmú byť v kontakte päť dní. Ostatných hráčov a členov realizačného tímu zaočkovali, podobne ako v úvode sezóny 2014/2015 pri prvom výskyte.

„Na jeden tím za taký krátky čas je to už dosť na pováženie,“ konštatoval Mikael Granlund, strelec víťazného gólu v 12. sekunde predĺženia proti Kings na 5:4. Napriek vysokej infekčnosti ochorenia oslava presného zásahu na ľade nesmela chýbať. „Ak niekto v tom strapci bol nakazený, potom to už máme všetci. Uvidíme, čo bude,“ poznamenal skúsený center Eric Staal.

Mumps hlásia aj z Vancouveru, príznaky ochorenia ako opuchnutie sánky, únava a zvýšená teplota sa objavili u piatich hráčov Canucks. Wild proti nim nastúpili pred necelými troma týždňami. Minnesote v tejto situácii padlo vhod angažovanie posíl Martina Hanzala a Ryana Whita.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eric StaalMikael GranlundZach Parise