V Nitre slávili futbalovú storočnicu, medzi ocenen

NITRA 7. septembra (WEBNOVINY) – V tieni kvalifikačného zápasu o postup na MS 2010 Slovensko – Česko (2:2) zostalo okrúhle storočné jubileum futbalu v Nitre, ktoré si pod Zoborom pripomenuli v prvú septembrovú sobotu. Na štadióne FC Nitra sa po rokoch opäť zišla veľká nitrianska futbalová rodina, ktorá sa počas osláv rozrástla o futbalové osobnosti z iných kútov Slovenska a zo zahraničia.

Ako v tejto súvislosti uviedla oficiálna internetová stránka www.fcnitra.sk, program sa začal o 14.30 h a účastníkom nitrianskych osláv okrem futbalových exhibícií „naživo“ spievali Zdenka Predná, Gladiátor, Dara Rolins, Tina, Kmeťoband či Robo Opatovský.

V rámci sviatočného futbalového popoludnia predseda predstavenstva FC Nitra Jiří Magyar spolu s podpredsedom predstavenstva Mariánom Valentom odovzdali ocenenie najstaršiemu žijúcemu a ešte stále aktívnemu funkcionárovi Pavlovi Klenkovi (85 rokov), ktorý v klube bez prestávky pôsobí od roku 1954.

Vedenie klubu spod Zobora si rovnako uctilo aj Vladimíra Puchera, najdlhšie pracujúceho trénera v štruktúrach klubu, ako aj najlepšieho futbalistu celej nitrianskej histórie a bývalého československého a slovenského reprezentanta, účastníka MS 1990 v Taliansku Ľubomíra Moravčíka.

Špeciálne ocenenie z rúk J. Magyara a M. Valentu prevzal aj najstarší žijúci hráč Nitry a neskôr tréner Eduard Farman (81 rokov), ako aj Jaroslav Dekýš, ktorý v drese Nitry odohral rekordný počet 210 ligových stretnutí.

Výsledky exhibičných stretnutí:

Herci – Partneri FC 2:2 (2:0), na strely zo značky pok. kopu 3:2

Hokejisti HC K Cero Nitra – TV Markíza 1:1 (0:0), na pok. kopy 1:2

Finále: TV Markíza – Herci 3:0 (2:0)

Starí páni Nitry – Česko-slovenskí internacionáli 6:3 (2:1)

FC Nitra – Hviezdni odchovanci FC 2:3 (1:2)

SITA

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dara RolinsRobo OpatovskýZdenka Predná