V nominácii na Slovenku roka Hantuchová aj Zuzulová

Slovenky sa tešia na derby s Češkami v Pohári fede
Slovenská tenistka Daniela Hantuchová počas tlačovej konferencie slovenského tímu pred stretnutím Slovensko - Česko vo štvrťfinálovom 1. kole svetovej skupiny Pohára federácie 2011 tenisových reprezentačných družstiev žien. Bratislava, 1. február 2011 Foto: SITA/Nina Bednáriková

BRATISLAVA 24. marca (WEBNOVINY) – Titul Slovenka roka 2011 bude v kategórii šport patriť jednej z tria Daniela Hantuchová, Veronika Zuzulová a Henrieta Farkašová. Úspešná slovenská tenistka, najlepšia zjazdárka SR a paralympijská medailistka sa dostali do užšej nominácie v už tradičnej ankete týždenníka Slovenka, ktorý ju organizuje v spolupráci s RTVS. Hlavnou myšlienkou podujatia je podľa organizátorov vzdať hold a morálne ohodnotiť úspešné dámy a predstaviť ich prácu a výsledky verejnosti. Záštitu nad podujatím aj tento rok prevzala prvá dáma Slovenskej republiky Silvia Gašparovičová.

Úspešné Slovenky do jednotlivých kategórií podľa ich okruhu pôsobenia starostlivo vybrala nominačná komisia. Pre tento rok pracovala v zložení: minister kultúry SR Daniel Krajcer (predseda), generálna riaditeľka RTVS Miloslava Zemková, rektor Ekonomickej univerzity v Bratislave Rudolf Sivák, predseda Slovenskej akadémie vied Jaromír Pastorek, predseda predstavenstva Unipharmy Prievidza, 1. slovenskej lekárnickej spoločnosti Tomislav Jurik, Marián Gajdoš zo spoločnosti GAMO a. s., poradkyňa manželky prezidenta SR Martina Balleková, riaditeľka vydavateľstva STAR production Mária Reháková a šéfredaktorka týždenníka Slovenka Mária Miková.

Predstavitelia komisie priznali, že vybrať tri Slovenky do siedmich kategórií mali ťažké. „Ženy nie sú len matky, krásne stvorenia, ale aj úspešné spolupracovníčky,“ povedal v úvode vyhlásenia nominácií predseda komisie Daniel Krajcer.

O víťazkách v kategóriách Umenie a kultúra, Médiá a komunikácia, Veda a vzdelávanie, Zdravotníctvo, Biznis a manažment, Šport, Charita a podpora mladých talentov rozhodne verejnosť. Hlasovať môžu diváci RTVS formou SMS-správ, čitateľky Slovenky prostredníctvom kupónov, ale aj návštevníci internetovej stránky www.zenskyweb.sk .

Galavečer, na ktorom predstavia víťazky jednotlivých kategórií ankety Slovenka roka 2011, ako aj víťazku s najvyšším počtom hlasov, sa uskutoční 23. mája v historickej budove Slovenského národného divadla v Bratislave.

Prehľad nominovaných v jednotlivých kategóriách na titul Slovenka roka 2011:

Šport:

Daniela Hantuchová – slovenská profesionálna tenistka

Veronika Zuzulová – reprezentantka Slovenska v zjazdovom lyžovaní

Henrieta Farkašová – členka slovenského paralympijského tímu, reprezentantka v zjazdovom lyžovaní

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel KrajcerDaniela HantuchováHenrieta FarkašováJaromír PastorekMiloslava ZemkováSilvia GašparovičováVeronika Zuzulová