HAMAR 13. marca (WebNoviny.sk) – V nedeľu sa v Nórsku uskutočnilo najdlhšie stretnutie v histórii tamojšieho hokeja – o víťazovi štvrťfinále play-off najvyššej súťaže Get-ligaen medzi Storhamarom a Sarpsborgom rozhodlo až ôsme predĺženie. Duel sa skončil osem a pol hodiny po jeho začiatku – úvodné vhadzovanie bolo na programe o 18.00 h SEČ a záverečný hvizd rozhodcu zaznel až o 2.32 h, už v pondelok.

Čistý čas trvania zápasu sa zastavil na 217 minútach a 14 sekundách, keď sa konečne presadil útočník domáceho Storhamaru Joakim Jensen a duel ukončil. Zaujímavý je aj počet striel oboch mužstiev, hráči Storhamaru vyslali na súperovho brankára 95 striel, hokejisti Sarpsborgu ohrozili svätyňu domáceho mužstva 93-krát. Storhamar sa vďaka triumfu v historickom zápase ujal vedenia 3:2 na zápasy vo štvrťfinálovej sérii play-off.