V novinke Wesa Andersona si zahrá aj Edward Norton

Bourne norton
Vo filme si zahral aj Edward Norton. Foto: SITA/AP Mary Cybulski

BRATISLAVA 27. decembra (WEBNOVINY) – V novom filme režiséra, producenta a scenáristu Wesa Andersona The Grand Budapest Hotel sa predstavia Tilda Swinton, Jeff Goldblum, Willem Dafoe, Adrien Brody, Edward Norton, Saoirse Ronan a Harvey Keitel.

Ich účasť v projekte potvrdil v rozhovore pre The Hollywood Reporter samotný Anderson. Okrem nich sa v snímke objavia aj skôr potvrdení herci ako Jason Schwartzman, Bill Murray, Ralph Fiennes, Jude Law či Angela Lansbury. Malú úlohu bude mať zrejme vo filme aj jeden z režisérových obľúbencov Owen Wilson.

Anderson zatiaľ neprezradil, o čom jeho najnovší projekt bude, no podľa magazínu The Playlist sa bude odohrávať pred 85 rokmi. Film by mal rozprávať príbeh o živote pána Gustava (Fiennes), ktorý sa živí ako správca hotela. Nakrúcať by ho mali už čoskoro, premiéra je naplánovaná na rok 2014.

Wes Anderson tento rok zaujal snímkou Až vyjde mesiac, ktorá otvárala 65. ročník Medzinárodného filmového festivalu v Cannes.

V tomto filme sa taktiež predstavila plejáda hviezd vrátane tých, ktoré si zahrajú v snímke The Grand Budapest Hotel, napríklad Edward Norton, Bill Murray, Jason Schwartzman, Tilda Swinton či Harvey Keitel. Anderson má na konte aj filmy ako Grázli (1996), Ako som balil učiteľku (1998), Taká zvláštna rodinka (2001), Život pod vodou (2004), Darjeeling s ručením obmedzeným (2007) a animák Fantastic Mr. Fox (2009).

Štyridsaťtriročný rodák z Texasu získal za svoju tvorbu Annie Award, MTV Movie Award či Independent Spirit Award. Už dvakrát si vyslúžil nomináciu na Oscara.

Trailer: Až vyjde mesiac

Informácie pochádzajú z webovej stránky aceshowbiz.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adrien BrodyBill MurrayEdward NortonJude LawWes Anderson