V novom klipe kapely Lavagance si zahral aj SĽUK

Lavagance
Skupina Lavagance. Foto: SOUL FOR SHOW

BRATISLAVA 9. júla (SITA) – Slovenská kapela Lavagance zverejnila už druhý videoklip k piesni Princess Of The Light. Na novinke s formáciou spolupracoval aj Slovenský ľudový umelecký kolektív (SĽUK). Dej videa sa sústreďuje na príbeh mladej dvojice, ktorá sa plánuje vziať, a napokon tak aj urobí. Zamilovaný pár stvárnili Kamila Ochabová a Vladimír Frištik, ktorí sa v klipe predstavili spolu s ďalšími kolegami a kolegyňami zo súboru v krojoch.

Zatiaľ čo prvý videoklip režíroval Braňo Špaček, nové spracovanie mali na starosti Dušana Mázorová a The Wedding Dream Team, pričom kapela jej s ich prácou spokojná. „Je to práca odlišných ľudí a tímov, s iným vnímaním, inými predstavami, ideami, iným konceptom, preto je prirodzené, že videá sú úplne iné. Spojenie so SĽUK-om, Dušanou a jej tímom prišlo úplne nečakane, pocitovo zafungovalo úžasne, idea je parádna, práca na úrovni. Čo viac si môžeme priať,“ uviedli hudobníci.

„Video nás jednoducho oslnilo. Úžasní, šikovní, spontánni a prirodzení členovia SĽUK-u a naplnená aj pôvodná predstava – prirodzené prepojenie tradícií so súčasnosťou, taká zručná audiovizuálna hra slovensko-svetového charakteru. Naozaj vzniklo aj z nášho pohľadu niečo výnimočné, čo budeme s radosťou prezentovať a šíriť,“ dodal člen a manažér skupiny Mário Smashing.

Zafungovalo to výborne

S nápadom na spoluprácu týchto dvoch formácií prišla spomínaná Dušana Mázorová, ktorá tiež vedie svadobný TWDT Magazine. Pozitívne reakcie na novinku sú aj zo strany tanečného súboru.

Video: Lavagance – Princess Of The Light (SĽUK)

https://www.youtube.com/watch?v=ffX6gzhvL74

„SĽUK má za sebou už niekoľko projektov, v ktorých sa snaží prezentovať našu tradičnú kultúru spôsobom, ktorý neimituje obdobie, v ktorom sa rozvíjala, ale priznáva dobu a pohľad súčasných umelcov. Dušanin nápad zapadal do tejto koncepcie, preto sme radi prijali ponuku vytvoriť svadobný videoklip pre jej magazín. Hudobným podkladom pôvodne malo byť zmixovanie ľudovej a modernej hudby, Dušana napokon vybrala track od kapely Lavagance a zafungovalo to výborne,“ vyjadril sa umelecký vedúci súboru Stanislav Marišler.

Spolupracovali aj s britským producentom

Pieseň Princess Of The Light napísal líder kapely Marek Rakovický pre manželku. Neskôr skladbu predstavil kolegom, ktorým sa zapáčila, a tak ju nahrali v Lvgnc studios. Master singla prenechali štúdiu Masterdisk v New Yorku.

Lavagance majú na konte nahrávky ako Back To Attraction (2006), Orthodox Experience (2007), Divine Darkness (2009) či I Like This Temper (2009) a spoluprácu s britským producentom Eddiem Stevensom. Skupina si vyskúšala rolu predskokanov na koncertoch Depeche Mode alebo Mando Diao. V lete sa predstavia napríklad na festivale Grape, ktorý sa bude konať 15. a 16. augusta na piešťanskom letisku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom