Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. novembra 2014 SprávySlovensko od WBN/PRSITA Diskusia()

V obci Turie SPPoločne otvoríme FITpark pre seniorov

BRATISLAVA 24. novembra (WBN/PR) – V utorok, 25. novembra, slávnostne otvoríme fitness park pre seniorov v obci Turie. Projekt bol realizovaný vďaka finančnej podpore verejnoprospešného programu SPPoločne, ktorý v tomto roku vyhlásili SPP a Nadácia SPP.

Aktívnemu pohybu na čerstvom vzduchu sa od zajtra budú venovať v obci Turie nielen deti, ale aj dôchodcovia. Vďaka úspešnému projektu s názvom „FITpark pre seniorov“ tu vyrástol prvý vonkajší športový priestor pre starších občanov. Tešia sa z neho nielen seniori, ale aj mladšie ročníky. Turania vítajú nové možnosti pre ľudí v pokročilom veku, na ktorých sa častokrát zabúda. „V dnešnej dobe nie je problém vybudovať ihriská pre deti a mladistvých, ale na seniorov sa v takomto prípade vôbec nemyslí,“ povedala nám Mgr. Veronika Turská z Občianskeho združenia DSS Turie a dodáva, „rozhodli sme pre nich vybudovať miesto, kde budú môcť stráviť plnohodnotne svoj voľný čas.

Veľmi nás teší, že sme mohli v rámci tretieho ročníka SPPoločne pomôcť zrealizovať tento projekt, vďaka ktorému získali starší občania možnosť zlepšovať si svoju fyzickú kondíciu. A tak vzniklo miesto, kde sa môžu stretávať a nadväzovať vzťahy,“ podotkla Ľubica Oreská, špecialistka korporátneho imidžu, CSR a sponzoringu spoločnosti SPP.

Projekt „FITpark pre seniorov“ bol zrealizovaný vďaka finančnej podpore programu SPPoločne, ktorý úspešne prebieha už tretí rok pod záštitou spoločnosti SPP a Nadácie SPP. Je založený na adresnej pomoci konkrétnym ľuďom a komunitám vo všetkých regiónoch Slovenska. Základným kameňom účasti v programe je prihlásenie projektu do jednej z dvoch kategórií: SPPoločne pre ľudí a SPPoločne pre domovinu. Následne prebieha užší výber projektov odbornou hodnotiacou komisiou a verejné on-line hlasovanie. Počas tretieho ročníka projektu si finančnú pomoc v celkovej výške 200 000 eur nakoniec rozdelilo 37 projektov, medzi nimi aj vybudovanie fitness parku v obci Turie. Viac informácií o programe je možné získať na stránke www.sppolocne.sk.

Odporúčané články

Rozhodnite o najkrajšej pamiatke, o prvenstvo ich bojuje 11 SPPoločne rozdelí 200 000 € po celom Slovensku

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...