V Obertilliachu kraľovali Nemci

Daniel Graf
biatlon

OBERTILLIACH 19. decembra (WEBNOVINY) – V sobotných stíhacích pretekoch mužov na 12,5 km a žien na 10 km v rámci 3. kola IBU Cup-u v rakúskom Obertilliachu dominovali nemeckí biatlonisti. V kategórii mužov obsadili kompletný stupeň víťazov. Z prvenstva sa tešil Daniel Graf pred lídrom celkovej klasifikácie Danielom Böhmom, tretí skončil Christoph Knie. Slovensko v pretekoch nemalo zastúpenie, v piatkových rýchlostných pretekoch si právo štartu nevybojoval ani jeden biatlonista v drese s dvojkrížom na trojvrší.

V kategórii žien dominovala Stefanie Hildebrandová, druhá do cieľa dobehla Číňanka Jing-chuej Sü, bronz patrí Oľge Viluchinovej z Ruska. Slovenky si v porovnaní s piatkovým šprintom pohoršili. Natália Prekopová klesla na 38. miesto, Martinu Chrapánovú klasifikovali na 50. pozícii a Lucii Šimovej patrila priečka hneď za ňou keď skončila päťdesiata prvá.

Výsledky – stíhacie preteky:

MUŽI (12,5 km): 1. Daniel Graf 37:27,2 min (0 trestných okruhov), 2. Daniel Böhm +58,7 s (2), 3. Christoph Knie (všetci Nem.) +1:16,1 (2), … Slováci neštartovali

ŽENY (10 km): 1. Stefanie Hildebrandová (Nem.) 31:55,9 min (1 trerstný okruh), 2. Jing-chuej Sü (Čína) +8,7 s (1), 3. Oľga Viluchinová (Rus.) +11,5 (0), … 38. Natália Prekopová +7:06,5 (4), 50. Martina Chrapánová +8:59,0 (6), 51. Lucia Šimová (všetky SR) +9:35,6 (5)

Celkové poradie v IBU Cup-e po šiestich pretekoch (zo 17 naplánovaných):

MUŽI: 1. Daniel Böhm 313 bodov, 2. Daniel Graf 290, 3. Erik Lesser (všetci Nem.) 214, … 51. Pavol Hurajt 30, 77. Dušan Šimočko (obaja SR) 9

ŽENY: 1. Jekaterina Jurlovová (Rus.) 241 bodov, 2. Oľga Viluchinová (Rus.) 230, 3. Natalia Sokolovová (Rus.) 222, … 35. Anastasia Kuzminová 54, 59. Ľubomíra Kalinová 24, 62. Janka Gereková 20, 70. Martina Halinárová 17, 80. Natália Prekopová (všetky SR) 11 .

Viac k osobe Anastasia KuzminováDušan ŠimočkoJanka GerekováĽubomíra KalinováMartina ChrapánováMartina HalinárováNatália PrekopováPavol Hurajt