V oblasti Lamanšského prielivu zmizlo lietadlo, na palube bol aj futbalový útočník Emiliano Sala

Emiliano Sala
Futbalový fanúšik FC Nantes drží v rukách magazín, na ktorom je zobrazený útočník Emiliano Sala, ktorý prestúpil do anglického tímu Cardiff City. Sala sa nachádzal na palube súkromného lietadla, ktoré zmizlo v oblasti Lamanšského prielivu, 22. január 2019. Foto: SITA/AP

CARDIFF 22. januára (WebNoviny.sk) – Britské médiá informovali, že v noci z pondelka na utorok sa stratilo súkromné lietadlo smerujúce z Nantes do Cardiffu.

Lietadlo pravdepodobne havarovalo

Tamojšia polícia potvrdila, že sa v ňom nachádzal 28-ročný argentínsky futbalový útočník Emiliano Sala, ktorý pred niekoľkými dňami prestúpil z francúzskeho FC Nantes do tímu účastníka anglickej Premier League Cardiff City.

Keď stroj letel blízko Lamanšského prielivu v oblasti ostrova Guernsey, došlo k prerušeniu spojenia a následne lietadlo zmizlo z radarov. Doteraz nie je známe, čo sa mohlo stať. Pátracie skupiny sa medzičasom pustili do hľadania lietadla, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou havarovalo.

Nenašli žiadne stopy

„Lietadlo skrátka úplne zmizlo, nezaznamenali sme žiadnu rádiovú komunikáciu. Doteraz sme prehľadali viac než 1 000 štvorcových míľ. Celkovo máme k dispozícii päť lietadiel a dva záchranné člny. Doposiaľ sme nenašli žiadne stopy po zmiznutom lietadle,“ povedal pre agentúru AP hovorca polície z ostrova Guernsey John Fitzgerald. Ten zároveň dodal, že je veľmi nízka pravdepodobnosť, že niekto prežil.

„Neočakávam, že nájdeme niekoho živého a nemyslím si, že pobrežná hliadka oplýva optimizmom,“ doplnil Fitzgerald,

Tím sa modlí za pozitívne správy

Vzhľadom na smutné udalosti z predošlých hodín sa francúzsky klub Nantes rozhodol, že neodohrá v stredu zápas francúzskeho ligového pohára proti tímu Entente Sannois z tamojšej tretej najvyššej súťaže.

„Boli sme veľmi šokovaní, keď sme zistili, že lietadlo zmizlo. Očakávali sme, že Emiliano v noci dorazí do Cardiffu a v utorok už bude s tímom. Vzniknutá situácia nás veľmi znepokojuje. Cardiff City ďakuje fanúšikom a celej futbalovej rodine za podporu v týchto náročných časoch. Naďalej sa modlíme za pozitívne správy,“ uviedli zástupcovia Cardiffu v oficiálnom vyhlásení.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Emiliano Sala